لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۳

انتقاد جان کری کانديدای رياست جمهوری آمريکا از پرزيدنت بوش  - 2004-04-13


جان کری کانديدای احتمالی حزب دمکرات برای رياست جمهوری آمريکا، از شيوه پرزيدنت بوش در پرداختن به مساله عراق پس از جنگ انتقاد کرده است و می گويد دولت قادر نبوده است يک استراتژی سياسی که بتواند در آنجا کار کند، فراهم آورد. جان کری در اظهار نظری که در شماره روز سه شنبه واشنگتن پست منتشر شده است می نويسد آمريکا زمان، انگيزه و نيز اعتبار خود را در عراق از دست داده است.

سناتور ايالت ماساچوست همچنين از طرح دولت بوش برای انتقال حاکميت به مردم عراق در روز ۳۰ ژوئن انتقاد می کند و می افزايد در مورد چگونگی دولت جديد به گونه ای که بتواند نماينده همه قشرهای جامعه باشد و پشتيبانی عموم را به دست آورد، توافقی با عراقی ها به دست نيامده است. سناتور جان کری می نويسد سازمان ملل متحد بايد شريک سياسی کاملی در عراق باشد. او همچنين ياد آور می شود که آمريکا بايد کوشش های خود را برای جلب حمايت بين المللی در عراق - به ويژه در شکل اعزام سربازان بيشتر به منظور کمک به حفظ امنيت و آموزش پليس ، تجديد کند.

جان کری از پرزيدنت بوش می خواهد با مردم آمريکا ُرک و راست باشد و می گويد آنها در مورد هدف های آمريکا در عراق سردرگم شده اند.

XS
SM
MD
LG