لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۳

شركت ۴۰۰۰ ورزشكار در بازی ‌های پارالمپيک آتن - 2004-04-13


بازی ‌های پارالمپيک ۲۰۰۴ آتن با حضور ۴۰۰۰ ورزشكار در ۱۹ رشته‌ ورزشی برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، اين رقابتها ۲۶ شهريور تا ۶ مهر ( ۱۷ الی ۲۸ سپتامبر) در ۱۹ رشته‌ ورزشی ۱۵ رشته مشترک با بازی ‌های المپيک و ۴ رشته‌ مختص بازی ‌های پارالمپيک طی ۱۲ روز در ۲۰ سالن به طور همزمان انجام خواهد شد كه در مجموع اين بازی ‌ها، ۵۵۰ مدال اعطا خواهد شد.

طبق پيش بينی ‌های انجام شده ۲۰۰۰ نفر همراه، ۴۰۰۰ ورزشكاری را كه از ۱۴۳ كشور جهان در اين بازی ‌ها به رقابت خواهند پرداخت همراهی خواهند كرد. به همين منظور كميته‌ برگزاری مسابقات ۱۵ هزار نفر داوطلب برای اجرای هر چه باشكوه ‌تر اين بازی ‌ها به كار خواهد گرفت.

كميته‌ برگزاری اين بازی ‌ها تسهيلات ويژه‌ای را در اين دوره برای ورزشكاران وضع كرده است. از جمله اينكه برای اولين بار در تاريخ پارالمپيک حق وروديه ورزشكاران پارالمپيكی حذف شده است، اگرچه شركت ورزشكاران از ۱۴۳ كشور يك ركورد جديد محسوب می ‌شود به همين منظور دولت يونان برای رفاه حال تمامی ورزشكاران معلول مقررات جديدی را در خصوص دسترسی آنان به ساختمان‌های عمومی به موقع اجرا خواهد گذاشت. همچنين ۱۷۰۰۰ اتاق برای اسكان خانواده المپيک در منطقه‌ آتن بزرگ در نظر گرفته شده است و ۳ هزار نماينده‌ خبری نيز اين رويداد بزرگ ورزش معلولين جهان در سال ۲۰۰۴ را پوشش خواهند داد.

XS
SM
MD
LG