لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۶

ديديه دشان ترجيح می دهد سرمربی موناکو باقی بماند - 2004-04-12


ديديه دشان، سرمربی تيم باشگاه فوتبال موناکو در فرانسه و ستاره پيشين ملی پوش آن کشور، ميگويد مايل است در آن منطقه باقی بماند ولی تنها در صورتی که باشگاه موناکو جاه طلب و خواهان پيروزی باشد.
دشان در جام جهانی سال ۱۹۹۸ و نيز در جام ملت های اروپا در ۲۰۰۰ به عنوان کاپيتن، تيم ملی فوتبال فرانسه را به عناوين قهرمانی هدايت کرد و از سال ۲۰۰۱ تا کنون در مقام سرمربی تيم باشگاهی موناکو کاری درخور توجه ارائه داده است.

تيم موناکو در ساحل دريای مديترانه هم اکنون در مکان صدر دسته يک فوتبال فرانسه نشسته است و روز سه شنبه گذشته يکی از بهترين بازی ها در صحنه اروپايی را در ميدان پياده کرد و آن زمانی بود که با نتيجه ۳ بر ۱ تيم معروف رئال مادريد از اسپانيا را مغلوب کرده و به دور نيمه نهايی جام باشگاه های اروپا راه پيدا کرد.

با اينحال، اخيراً تمامی نشانه ها از اين خبر ميداد که دشان در فصل بعدی فوتبال به باشگاه بزرگ يوونتوس در ايتاليا نقل مکان خواهد کرد، باشگاهی که از سال ۱۹۹۴ تا ۹۹ در آنجا توپ زد. ولی دشان ميگويد: " که رفتن به يوونتوس يک عمل انجام شده نيست و او منتظر است تا ببيند موناکو در چه جهتی پيش خواهد رفت."
ديديه دشان افزود: "من اميدوارم موناکو به من اجازه دهد چيزهايی را توسعه بدهم، طوری که دوست دارم... آنهايی که در اينجا مسئول هستند قصدها و خواست های مرا ميدانند و حال اين کار در دست آنها است."

باشگاه موناکو در آغاز سال ۲۰۰۴ گرفتار دشواری های مالی بزرگ بود و بدهی اش ۵۳ ميليون يورو بود ولی پرنس آلبرت از موناکو در هفته ای که گذشت گفت که باشگاه در آستانه تضمين يک سرمايه گذار عمده جديد است. پرنس آلبرت جزئيات بيشتری بدست نداد ولی اشاره کرد که اين سرمايه گذار جديد ساکن موناکو است.

XS
SM
MD
LG