لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۹

انتقاد شديد وزارت امور خارجه آمريکا از نقض حقوق مردم توسط جمهوری اسلامی ايران - 2004-04-11


وزارت امور خارجه آمريکا با انتشار جزوه ای جمهوری اسلامی ايران را برای نقض حقوق و آزاديهای مردم مورد انتقاد شديد قرار داده است.

در اين جزوه شانزده صفحه ای که متن آن در جايگاه اينترنت وزارت امور خارجه آمريکا نيز قابل دسترسی است، اقدامات انجام شده توسط رهبری غير انتخابی جمهوری اسلامی ايران به سبب آنکه دمکراسی و آزادی بيان را در کشور پايمال می کند محکوم شده است.

در اين جزوه که " ايران : صداهايی در تکاپوی شنيده شدن" عنوان آن است چنين آمده است : در حالی صدای مردم ايران در گلوی آنان خاموش می شود که آنها خواستار بهره مندی و محترم شمرده شدن حقوق – اعتقادات- و نيازهای خويش هستند. در اين جزوه همچنين آمده است: افراد و عناصری در دولت ايران که برگزيده مردم نيستند با تشديد سرکوبی و اختناق در برابر اين خواستها واکنش نشان می دهند.

در بخش ديگری از جزوه وزارت امور خارجه آمريکا، جزئيات چند رويداد اخير در ايران ، از جمله مرگ زهرا کاظمی، خبرنگار عکاس کانادايی ايرانی تبار که در سال گذشته هنگام بازداشت در تهران رخ داد شرح داده شده است.

در اين جزوه، همچنين به توقيف و جلوگيری از انتشار روزنامه - های اصلاح طلب و نيز رد صلاحيت صدها نفر از کانديداهای اصلاح طلب شرکت در انتخابات اخير مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان اشاره شده است.

علاوه بر اين، در جزوه شانزده صفحه ای وزارت امور خارجه آمريکا آمده است که جوانان ايران که تا کنون در تظاهرات عظيمی به طرفداری از لزوم انجام اصلاحات شرکت کرده اند، نماينده اميد برای آينده ايران هستند.

a

XS
SM
MD
LG