لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۷

عليرضا حيدری: شـرايط بدنی‌ام منـاسب نيست، تـا المپيـک سخت تلاش می كنـم - 2004-04-11


نايب قهرمان جهان در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ گفت: هر چند در حال حاضر از لحاظ فيزيک بدني شرايط ايده‌الي ندارم، اما تا المپيك سخت تلاش خواهم كرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، عليرضا حيدری در گفت ‌وگو با خبرنگار اين خبرگزاری در ارزيابی از مسابقات جام جهانی «آذربايجان» اظهار داشت: اين مسابقات از اين جهت كه در كوران رقابت‌ها قرار گرفتم و توانستم توانايی ‌های خود را بروز دهم، مفيد بود، اما مسابقات خيلی سنگين نبود كه بخواهم خود را در آن به خوبی محک بزنم.
وی يكی از مشكلات كنونی خود را نداشتن حريف تمرينی مناسب در كشور دانست و تصريح كرد: هر چند ممكن است كشتی ‌گيرانی وجود داشته باشند كه حريفان تمرينی خوبی برای من باشند، اما بين حريفی كه روی تشک من را از لحاظ تكنيكی و تاكتيكی خسته می ‌كند و به بدنم فشار می‌آورد، با رقيبی كه از نظر قدرتی فشار ايجاد می ‌كند، خيلی تفاوت دارد. مسلما در اين زمينه حريفی مناسب است كه از نظر تكنيكی من را اذيت كند، نه از لحاظ قدرتی. افزايش قدرت بدنی به راحتی با وزنه‌ و يا با كشتی‌ گرفتن در يک وزن بالاتر بدست می‌آيد.
حيدری، كشتی ‌گيران روسيه، گرجستان، تركيه، آمريكا و بلاروس را حريفان اصلی خود در المپيک دانست و تاكيد كرد: در صورتی می ‌توانم با دست پر از آتن به ايران بازگردم كه حداقل در چند ميدان بين‌المللي حاضر شوم و قبل از المپيک با اين حريفانم كشتی بگيرم. اينك وضعيت به گونه ‌ای است كه تمام حريفانم روی من شناخت دارند و كاملا به اين مسئله واقفند با چه تكنيكی در مقابل من حاضر شوند.
قهرمان جهان در سال ۹۸ در رابطه با علت عدم نتيجه ‌گيری تيم در مسابقات جام جهانی آذربايجان اظهار داشت: در اين مسابقات علاوه بر آماده نبودن، تيم از شرايط روحی خوبی نيز برخوردار نبود، شانس قرعه نيز در نتيجه ‌گيری بسيار حايز اهميت بود. وی در پايان در خصوص حضور و يا عدم حضورش در مسابقات قهرمانی آسيا در تهران گفت: در اين مورد هنوز با مربيان صحبت نكردم و نظر آنان شرط است.

XS
SM
MD
LG