لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

واکنش خشمانه پاکستان به انتقاد ديپلماتيک آمريکا - 2004-04-06


انتقاد ديپلماتيک آمريکا از کوشش های اسلام آباد برای بيرون راندن جنگجويان القاعده و طالبان از پاکستان، با واکنش خشمانه اسلام آباد روبرو شده است. يک سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز سه شنبه اظهارات زالمای خليل زاد سفير آمريکا در افغانستان را نابجا و توجيه ناپذير خواند و گفت او از واقعيت ها و اقدامات نيروهای پاکستان عليه تروريستها آگاه نيست.

خليل زاد روز دوشنبه هشدار داد که پاکستان بايد پناهگاه های تروريستی در مناطق مرزی خود را از بين ببرد يا نيروهای تحت فرماندهی آمريکا ناچار خواهند شد برای انجام آن وارد عمل شوند. زالمای خليل زاد که در موسسه پژوهشی مرکز مطالعات استراتژيک و بين المللی در واشنگتن سخن می گفت اظهار داشت آمريکا به رهبران پاکستان گفته است آنها بايد اين مساله را حل کنند، در غير اين صورت آمريکا مجبور خواهد شد خود به آن بپردازد.

خليل زاد گفت بدون حل مساله پناهگاه ها، پايان دادن به مشکلات امنيتی در مناطق شرقی و جنوبی افغانستان دشوار خواهد بود. با اين حال او ياد آور شد که آمريکا ترجيح می دهد پاکستان مسئوليت از بين بردن پايگاه های القاعده و طالبان را بر عهده بگيرد و دولت اسلام آباد نيز با اين نظر موفق است.

s

XS
SM
MD
LG