لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۰

محمدرضا طالقانی رئيس فدراسيون کشتی ايران به فيلا شکايت کرد - 2004-04-05


رئيس فدراسيون کشتی ايران از اعتراض اين فدراسيون به نحوه گروه بندى مسابقات کشتی آزاد جام جهانی باکو به فدراسيون بين المللی کشتی ( فيلا) خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، محمدرضا طالقانی روز دوشنبه در گفت وگو با اين خبرگزاری گفت؛ پس از ارائه گزارشی از نحوه برگزارى مسابقات کشتی آزاد جام جهانی باکو به معاون رئيس جمهورى و رئيس سازمان تربيت بدنی امروز( دوشنبه) رسمأ اعتراض خود را نسبت به نحوه گروه بندى اين مسابقات به فيلا اعلام کرديم .

وى گفت: به ما اعلام شده بود که تيم ملی کشتی ايران با ۵ تيم برتر جهان در اين مسابقات به مبارزه خواهد پرداخت ولی متاسفانه مسئولان فدراسيون کشتی جمهورى آذربايجان طورى برنامه ريزى کردند که تيم ايران به همراه تيم هاى روسيه و کوبا در يک گروه قرار بگيرد. طالقانی در ادامه اظهارداشت ما انتظار داشتيم در اين مسابقات با تيم آمريکا نيز روبه رو شويم ولی متأسفانه عدم حضور اين تيم را نيز به ما اعلام نکردند.

رئيس فدراسيون کشتی ايران در ادامه گفت متأسفانه در باکو به گونه اى برنامه ريزى کرده بودند که تيم جمهورى آذربايجان عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد. وى با اشاره به نتايج کسب شده از سوى تيم ملی کشتی ايران در پيکارهاى جام جهانی اظهارداشت: در زمان خوبی اين مسابقات برگزار شد و کشتی گيران ما توانستند جايگاه خود را در جهان بشناسند.

طالقانی در ادامه گفت اين برد و باخت ها براى ما مهم نيست چرا که ما قصد حضور شايسته در بازى هاى المپيک ۲۰۰۴ آتن را داريم از همين رو براى حضور قدرتمند در اين بازى ها، تيم ملی کشتی ايران در رقابت هاى گوناگون از جمله پيکارهاى آسيايی و رقابت هاى بين المللی روسيه و آمريکا شرکت خواهد کرد.

رئيس فدراسيون کشتی در خصوص ارزيابی خود از نتايج کسب شده از سوى ملی پوشان کشتی آزاد ايران در پيکارهاى جام جهانی باکو اظهارداشت پس از ارائه گزارش مسئولان تيم اعزامی در اين خصوص ابراز نظر خواهم کرد. وى افزود پس از بازگشت تيم از باکو، روز چهارشنبه مسئولان تيم اعزامی در ديدار با او گزارشی از اين پيکارها ارائه خواهند کرد.

تيم جمهوری آذربايجان با غلبه بر تيم روسيه، به مقام نخست رقابتهاى کشتی آزاد جام جهانی باکو دست يافت. در ديدار رده بندى نيز، تيم کوبا در يک بازى کاملأ برتر با نتيجه ۲۷ بر صفر، تيم کانادا را شکست داد و به مقام سومی رسيد. تيم‎ كشتی‎ آزاد ايران با‎ شكست‎ در مقابل تيم‎ كوبا از راهيابی‎ بـه‎‎ مـرحلـه پايانی‎ اين‎ مسابقات‎ بازمانـد و بـه‎ مقـام‎ پنجم‎‎ رسيد و تيم آفريقای جنوبی‎ نيز‎ ششم‎ شد.

XS
SM
MD
LG