لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۳

جمهوری اسلامی اصرار می ورزد  اسرار اتمی را از بازرسان  پنهان نداشته است - 2004-04-04


جمهوری اسلامی در حاليکه بارديگر برای اثبات اينکه در صدد دستيابی به جنگ افزار اتمی نيست، تحت فشار قرار گرفته است، مجدداً اصرار می ورزد اسرار اتمی را از بازرسان سازمان ملل متحد پنهان نداشته است.

حميد رضا آصفی ، سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی در تهران در جمع خبرنگاران گفت در ايران هيچ تاسيسات اتمی وجود ندارد که آژانس بين المللی انرژی اتمی از وجود آن بی اطلاع باشد. او افزود، تهران به همکاری آشکار خود با اين موسسه وابسته به سازمان ملل متحد ادامه خواهد داد.

اين نظرات در حالی ابراز می شود که قرار است محمد البرادعی، رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی روز سه شنبه به ايران سفر کند. از مدتی پيش جمهوری اسلامی برسر مسئله برنامه اتمی خود زير فشار بين المللی فزاينده ای قرار گرفته است و اتهامات آمريکا را مبنی بر اينکه برنامه ايران برای توليد برق اتمی، در حقيقت سرپوشی برای کوشش در جهت توليد مخفيانه جنگ افزارهای اتمی است تکذيب می کند.

به موجب توافقی که در سال ميلادی گذشته با ميانجيگری بريتانيا - فرانسه - آلمان ، بين جمهوری اسلامی و آژانس بين المللی انرژی اتمی حاصل آمده، تهران پذيرفت برنامه غنی کردن اورانيم و فعاليتهای مرتبط با آن را متوقف سازد و در همان حال بازرسان سازمان ملل متحد در مورد برنامه اتمی ايران به تحقيق بپردازند.

K

XS
SM
MD
LG