لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۷

سه نفر مظنون به بمب گذاری و يک پليس در انفجار مادريد کشته شدند - 2004-04-04


وزير کشور اسپانيا می گويد سه نفر که مظنون به دست داشتن در انفجار ايستگاه قطار مادريد بودند، هنگام بازرسی پليس خود را منفجر کردند و يک افسر پليس نيز همراه با آنها کشته شد.

آنگل آسه بس، وزير کشور گفت که انفجار، 11 پليس را نيز مجروح ساخت. نمای ساختمانی که مظنونين در آنجا پنهان شده بودند، با اين انفجار متلاشی شد.

رسانه های محلی، از مجروح شدن 15 نفر در مجموع خبر می دهند. انفجار در حومه مادريد و زمانی روی داد که پليس اسپانيا، به دنبال رد سه مظنون در رابطه با انفجار تروريستی 11 مارس بود. در آن انفجار، 191 نفر کشته شدند. پليس، منطقه "لگانس" در حومه جنوبی پايتخت را بست.

رسانه های محلی گزارش می کنند که پليس در صدد دستگيری سه نفر بود که گمان می رود اهل آفريقای شمالی بودند و در ساختمانی مسکونی در آن منطقه پنهان شده بودند. در همين حال، مقامات اسپانيا پيش از اين گفتند که بمب يافته شده روی خط قطار سريع در روز جمعه، دارای همان نوع ماده انفجاری بود که در بمب گذاری ماه پيش استفاده شده بود. وزير کشور اسپانيا شنبه همچنين به خبرنگاران گفت که تحقيق درباره بمبی که قبل از انفجار کشف شد ادامه دارد. تند روهای اسلامی مرتبط به القاعده، مسئول حملات مادريد قلمداد شده اند.

چند روزنامه اسپانيايی روز شنبه نوشتند که سفارت آن کشور در قاهره، نامه تهديد آميزی مبنی بر حمله به منافع اسپانيا در آفريقای شمالی و حوزه مديترانه دريافت کرده است.اين گزارش ها حاکی است که نامه به امضای گردان ابوحفض المصری، رسيده و خواهان خروج قوای اسپانيا از عراق و افغانستان تا آخر ماه آوريل شده است.

اين، همان گروهی است که مسئوليت انفجار بمب در قطار مادريد را به عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG