لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۹

پايان کنفرانس بين المللی کمک به افغانستان - 2004-04-01


کشورهای اعانه دهنده که از افغانستان حمايت می کنند، روز پنجشنبه با تعهد ميليارد ها دلار کمک برای بازسازی آن، به کنفرانس دو روزه خود در برلن پايان دادند. بياينه پايانی کنفرانس که به تصويب بيش از ۵۰ کشور رسيد از طرح های ناتو برای گسترش حوزه ماموريت نيروی بين المللی کمک امنيتی در اطراف کابل استقبال می کند.

اين کار قرار است از طريق ايجاد ۵ تيم جديد باز سازی انجام گيرد. کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا تاکيد کرد که واشنگتن تا آنجا که نياز باشد در افغانستان خواهد ماند. او از متحدان نظامی آمريکا خواست در پيشاپيش برگزاری انتخابات، سربازان و تجهيزات بيشتری به افغانستان بفرستند.

حامد کرزای رئيس دولت انتقالی از سخاوتمندی کشورهای اعانه دهنده سپاسگزاری کرد و کنفرانس را موفقيتی بزرگ ناميد.

آنها روز چهارشنبه تعهد کردند ميلياردها دلار به کشور جنگزده افغانستان کمک کنند. نمايندگان بيش از ۵۰ کشور درباره چگونگی استفاده از کمک برای تامين امنيت در افغانستان، که برای برگزاری نخستين انتخابات دمکراتيک در سپتامبر آماده می شود، بحث می کنند. روز چهارشنبه اعانه دهندگان بين المللی تعهد کردند طی سه سال آينده ۸ ميليارد و ٢٠٠ ميليون دلار به افغانستان کمک کنند. وزير دارائی افغانستان می گويد ٤ ميليارد و ٤٠٠ ميليون دلار تنها برای سال جاری قول داده شده است.

R

XS
SM
MD
LG