لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۶

هزينه آماده سازی المپيک آتن از بودجه پيشنهادی ۵٫۶ ميليارد دلاری گذشت - 2004-03-30


يک مقام ارشد يونانی می گويد که هزينه المپيک از بيش از ۵٫۶ ميليارد دلار بودجه پيشنهادی گذشته است و احتمالأ برای کم کردن هزينه ها، بعضی از پروژه ها کنار گذاشته خواهد شد. پالی- پتراليا، معاون وزير فرهنگ يونان گفت که وی در اولين گزارش خود به کوستاس کارامانليس، نخست وزير، يادآوری کرده است که تا بحال حدود ۲۶۳ ميليون دلار اضافه بر بودجه امسال المپيک هزينه شده است. بيشترين ارقام هزينه تمام کردن پروژه های استاديوم ها می باشد. پالی- پتراليا، اضافه می کند که بزرگترين رقم هزينه شده اضافه بر بودجه برای ساختن سقف استاديوم المپيک می باشد.

اين سقف که توسط آرشيتکت معروف اسپانيايی سانتياگو کالاراوا، طراحی شده است، تا بحال حدود ۴۴ ميليون دلار اضافه بر بودجه اوليه خرج برداشته است. قرار است که ساختمان اين سقف ۳ هفته قبل از مراسم گشايش در ۱۳ اوت باتمام برسد.

پالی- پتراليا، دستور داده است که تمام هزينه های پروژه های المپيک، مميزی شود تا معلوم شود که بازيهای المپيک چقدر برای ماليات دهندگان يونانی هزينه خواهد داشت. هزينه های المپيک باعث بسياری از مشاجره های اخير بين موافقين و مخالفين شده است. دولت سوشياليست قبلی يونان با شکست در انتخابات اخير در اوايل ماه از اريکه قدرت بزير آمد. آن دولت بارها قول داده بود که خرج ساختمانهای المپيک از بودجه تصويب شده بالاتر نخواهد رفت.

برخی از منتقدين عقيده دارند که اين اضافه خرجها، باعث بالا رفتن ماليات برای سالها خواهد شد.

XS
SM
MD
LG