لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۱

در رقابتهای قهرمانی شنای کالجها و دانشگاه های آمريکا ۷ رکورد جهانی شنا شکسته شد - 2004-03-29


شناگرانی از دانشگاه تکزاس در آمريکا رکوردهای جهانی تازه بر جای نهاده اند. اين نتايج در رقابت های قهرمانی شنای کالجها و دانشگاه های آمريکا در بخش مردان در ايست مدو در ايالت نيويورک بدست آمد.

ارن پيرسول در رقابت شنبه شب در مسير کوتاه ۲۰۰ متر شنای پشت اين مسير را در زمان يک دقيقه و ۵۰ ثانيه و ۶۴ صدم ثانيه طی کرد و اين زمان رکورد جهانی پيشين را که خود او در ماه آوريل سال ۲۰۰۲ در شهر مسکو بر جای نهاده بود به ميزان بيش از نيم ثانيه بهبود بخشيد.

دقايقی پس از رکورد شکنی ارن پيرسول، يک شناگر ديگر از دانشگاه تکزاس به اسم يان کراکر برنده مسابقه شنای ۱۰۰ متر آزاد يا کرال شد، که زمان او ۴۶ ثانيه و ۲۵ صدم ثانيه بود. اين زمان رکورد جهانی ۱۰ ساله ای را شکست که الکساندر پوپوف، شناگر روسی ازآن خويش کرده بود. شناگر دانشگاه تکزاس زمان پوپوف را بيش از يک چهارم ثانيه بهبود بخشيد.

اين سومين رکورد شکنی يان کراکر در ۲ روز رقابت بود. وی روز جمعه رکورد شنای ۱۰۰ متر پروانه را شکست و سپس روز شنبه بار ديگر همان رکورد را بهبود بخشيد، که زمان او در فينال ۴۹ ثانيه و ۷ صدم ثانيه بود.

در جمع رقابت های قهرمانی شنای کالجها و دانشگاه های آمريکا در ۳ روز ۷ رکورد جهانی شنای مسير کوتاه شکسته شد. ضمن اينکه شناگران دانشگاه آبرن برای دومين سال متوالی فاتح کلی رقابتها شدند. دانشگاه معروف استانفورد امسال نايب قهرمان شد و دانشگاه رکورد شکن تکزاس هم در جای سوم قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG