لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۲

انتخابات رياست جمهوری  افغانستان در ماه سپتامبر برگزارخواهد شد - 2004-03-28


حامد کرزای ، رئيس جمهوری موقت افغانستان ، اعلام داشت انتخابات رياست جمهوری آن کشور در ماه سپتامبر سه ماه ديرتر از موعد مقرر برگزارخواهد شد. آقای کرزای امروز در کابل در جمع خبرنگاران گفت با اين تعويق ، برای سازمان ملل متحد امکان آن فراهم خواهد آمد که ترتيبات برگزاری هردوانتخابات پارلمانی و رياست جمهوری افغانستان را در يک زمان فراهم کند.

به موجب پيمان صلح بن که در اواخر سال ۲۰۰۱ مدت کوتاهی پس از سقوط رژيم طالبان منعقد گرديد مقرر شد که انتخابات دمکراتيک در افغانستان در ماه ژوئن در اوايل تابستان آينده برگزارشود. قبل از مصاحبه امروز حامد کرزای ، مقامات هشتار داده بودند که ممکن است انتخابات افغانستان به علت مشکلات اداری و مسائل امنيتی به تعويق افتد.

در اين ميان مقامات نظامی امروز خبر دادند که طی دو روز اخير، حملات جديدی توسط افرادی که ظن می رود از نيروهای صالبان باشند رخ داده است . آنها اعلام داشتند در حمله ای در مرکز افغانستان دو سرباز کشته شدند. و در شهر خوست در جنوب آن کشور يک بمبگذار انتحاری بدون آنکه برکسی آسيبی وارد آورد ، خود را منفجر کرد. همچنين در شليک موشکی به سوی مهمانخانه شهر خوست سه نفر مجروح شدند.

امروز در هرات گروهی از تظاهر کنندگان در اعتراض به درگيری های مرگبار گروههای رقيب محلی که در هفته گذشته رخ داد به راهپيمائی پرداختند . آقای کرزای ۱۵۰۰ نفر از سپاهيان ارتش ملی جديد افغانستان را که توسط نيروهای آمريکائی تعليم ديده اند برای حفظ آرامش به هرات اعزام داشته است.

K

XS
SM
MD
LG