لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۶

کميسيون حقوق بشر سازمان ملل متحد اسرائيل را محکوم کرد - 2004-03-24


در حالی که کميسيون حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو سياست اسرائيل در ترور رهبران افراطی فلسطينی را محکوم می کند، ارتش اسرائيل به عمليات بيشتری در باريکه غزه دست می زند.

کميسيون روز چهارشنبه با ٣١ رای موافق، دو مخالف – آمريکا و استراليا - و ١٨ ممتنع اسرائيل را به دليل کشتن شيخ احمد ياسين رهبر روحانی حماس محکوم کرد. اعضای شورا شامگاه سه شنبه پس از نزديک به ۴ ساعت بحث نتوانستند به توافق برسند و آمريکا گفت از قطعنامه ای که عمليات تروريستی فلسطينيان را نيز محکوم نکند پشتيبانی نخواهد کرد.

ناصر الخدوه، نماينده فلسطينی می گويد او نمی تواند قبول کند که از گروه های فلسطينی نام برده شود. خدوه در جريان بحث ها، ترور شيخ ياسين را يک جنايت جنگی ناميد.

سفير اسرائيل او را پدرخوانده تروريسم ناميد. پيش از آن، ده ها نفر از نمايندگان کشورهای اسلامی و نيز ژاپن و ٤ عضو دائمی شورای امنيت، اقدام اسرائيل را محکوم کردند.

در همين حال در غزه، نيروهای اسرائيل دو خانه را منهدم کردند و به تبادل آتش با فلسطينيان پرداختند. سربازان همچنين دو فلسطينی را که به گفته آنها، سعی داشتند وارد يک محله يهودی نشين در غزه بشوند، کشتند.

در رويدادی ديگر ، خالد مشعل ، رهبر سياسی حماس در سوريه اعلام کرد که سازمان حماس ترور آريل شارون ، نخست وزير اسرائيل را به انتقام خون شيخ احمد ياسين ، مورد بررسی قرار خواهد داد.

در رويدادهای ديگر خاورميانه ، منابع فلسطينی اعلام کردند تانکهای اسرائيلی بحرکت خود بسوی خان يوسف ، اردوگاه آوارگان فلسطينی در نوار غزه ادامه دادند.

از سوی ديگر نظاميان اسرائيلی يک جوان فلسطينی را که بسته حاوی مواد منفجره به کمر خود بسته بود در يکی از پاسگاههای بازرسی در کرانه غربی رود اردن دستگير کردند.

R K

XS
SM
MD
LG