لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۷

ميليونها نفر مسابقه فينال کريکت بين هند و پاکستان را تماشا کردند - 2004-03-24


ميليونها نفر در جنوب آسيا در پای تلويزيون به تماشای مسابقه آخر و تعيين کننده کريکت بين هند و پاکستان نشستند. هند که اين مسابقه را برد و در نتيجه با بردن سه مسابقه از مجموع پنج مسابقه، پيروز اين دور از مسابقات شد. هند بمدت ۱۴ سال در پاکستان بخاطر مسائل سياسی و دشمنی تاريخی بين آنها، بازی نکرده بود.

در يک چادر بزرگ که در يکی از پارکهای دهلی نو برپا شده بود، دهها نفر در مقابل پرده بزرگ تلويزيون برای ديدن آخرين بازی بين ايندو تيم جمع شده بودند. بسياری يا زودتر دست از کار کشيده و يا اصلأ سرکار حاضر نشده بودند تا بتوانند اين مسابقه را بطور زنده ببينند. يکی از انها که مهندس کامپيوتر است، می گويد:" بدين خاطر که اين مسابقه فينال بين دو تيم می باشد، بسيار مهم است و کلأ ديدن اين مسابقه از کار کردن جالب تر است."

در سراسر هندوستان، ادارات دولتی و بخش خصوصی بحالت تعطيل درآمده بودند، زيرا اکثر کارکنان برای ديدن مسابقه که در لاهور پاکستان برگزار می شد به پارکها، رستورانها، سالنهای نمايش، سينما و يا بخانه رفته بودند.

هند و پاکستان دو دشمن ديرينه، چه در مورد مسائل سياسی و مرزی، و يا بازی کريکت می باشند. آندو تا بحال دوبار برسر کشمير به جنگ يکديگر رفته اند. دشمنی آنها باعث مسابقه برای برتری جستن در فنآوری تسليحات هسته ای نيز رسيده است.

يکی ديگر از هواداران تيم هند می گفت که از برقراری اين مسابقات بسيار خشنود است، زيرا اين به نزديک شدن و رفع دشمنی بين دو کشور کمک می کند. وی اضافه می کند: اين يک فرصت بسيار خوبی است که مردم دو کشور بهم نزديک شده و احساس خود را بيکديگر نشان دهند.

قرار بر اين است که هند و پاکستان از روز دوشنبه آينده يک سری ديگر از مسابقات را برگزار کنند.

XS
SM
MD
LG