لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

در رابطه با مبارزه با تروريسم، بوش به دفاع از عملکرد دولت خود برخاست - 2004-03-24


در مقام پاسخگويی به اتهاماتی که از طرف يکی از مشاوران بلند پايه سابق شورای امنيت ملی آمريکا در مورد سستی دولت بوش در مبارزه با تروريسم به دولت بوش وارد آمده است، رئيس جمهوری آمريکا نيز به دفاع از عملکرد دولت خود برخاسته است.

رئيس جمهوری آمريکا روز سه شنبه اعلام کرد در صورتيکه دولت می دانست که حمله ١١ سپتامبر به آمريکا اقدامی قريب الوقوع است، طبعا برای جلوگيری از آن وارد ميدان می شد. آقای بوش گفت رئيس سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا (سيا) هر روز او را در جريان آخرين اخبار و گزارشات مربوط به تروريسم می گذاشت.

کتابی که به تازگی از طرف ريچارد کلارک، مشاور بلند پايه پيشين دولت در امور مربوط به مبارزه با تروريسم، انتشار يافته است می گويد پيش از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر بيشتر توجه پرزيدنت بوش معطوف به حمله به عراق و خلع صدام حسين بود تا خطری که از جانب شبکه القاعده متوجه آمريکا بود.

آقای کلارک سوءظنی که از نظر زمان انتشار کناب متوجه وی شده است را وارد نمی داند و می گويد کتاب او «ماه ها» در شورای امنيت ملی تحت بررسی قرار داشت. يکی از مقامات شورای امنيت ملی نيز می گويد کتاب آقای کلارک به دلايل امنيتی تحت بررسی قرار داشت.

M

XS
SM
MD
LG