لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

تی شرت بابی مور ستاره فوتبال انگليس در يک حراج به قيمت ۱۱۰٫۰۰۰ دلار بفروش رفت  - 2004-03-24


تی شرتی را که بابی مور ستاره فوتبال انگليس در مسابقه دور اول جام جهانی ۱۹۷۰ در مقابل برزيل بتن داشت و بعد از بازی که بشکست تيم انگليس انجاميد و وی آنرا به پله سلطان فوتبال برزيل و جهان داد، در يک حراج به قيمت ۱۱۰٫۰۰۰ دلار بفروش رفت.

بابی مور کاپيتان تيم انگليس بعد از شکست تيمش در مقابل برزيل که در مکزيک برگزار شد، تی شرت خود را با پله عوض کرد، و آندو بعد از تعويض تی شرتهايشان يکديگر را به آغوش کشيدند و اين صحنه در عکسی برای هميشه در تاريخ نقش بست.

آن مسابقه دور اول جام جهانی فوتبال بين انگليس و برزيل در تاريخ فوتبال جهان بعنوان يکی از بهترين مسابقات انجام شده، ثبت گرديده است. نهايتأ تيم برزيل به قهرمانی آن جام رسيد و رکورد سه بار قهرمانی جام جهانی را بجای گذاشت.

اين تی شرت همانطور که بابی مور به پله داده بود، يعنی نشُسته و با لکه های گِل و چمن بر روی آن، توسط کلکسيونر انگيسی استيو گيلبرت، در حراج شرکت معروف کريستی در روز چهارشنبه (۲۴ مارس) خريداری شد.

استيو گيلبرت اين تی شرت را دومين پيراهن مهم در تاريخ خواند، اولين آنهم بطور قطع و بنظر کلکسيونرها، تی شرت بابی مور که در فينال جام جهانی ۱۹۶۶ پوشيده و با آن به قهرمانی آن جام رسيده بود، می باشد.

بابی مور قبل از بازنشستگی از دنيای فوتبال در ۱۰۸ مسابقه بين المللی برای تيم ملی انگليس بميدان رفت. وی در سن ۵۱ سالگی در سال ۱۹۹۳ از سرطان شُش در گذشت.

XS
SM
MD
LG