لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

سخنان پال برمر درباره تشريح هدف های دولت در ١٠٠ روز باقيمانده - 2004-03-24


مدير آمريکائی امور غير نظامی عراق می گويد در سال گذشته پيشرفت های عمده ای صورت گرفته است، اما پيش از انتقال قدرت به عراقی ها در ٣٠ ژوئن، هنوز بايد کارهای زيادی انجام گيرد.

پال برمر روز چهارشنبه در سخنانی به تشريح هدف های دولت خود در ١٠٠ روز باقيمانده پرداخت و گفت تامين امنيت مردم عراق همچنان ارجحيت عمده ای است.

او طرح هائی را برای تاسيس وزارت دفاع در اواخر هفته جاری اعلام کرد، به ارائه موفقيت هائی که در جبهه های اقتصادی، سياسی و اجتماعی در عراق به دست آمده است پرداخت و قانون اساسی موقت را که اخيرا امضا شد ستود.

در اين ميان، در انفجار بمب و تيراندازی کوتاه مدت در شهر فلوجه سه غير نظامی از پای در آمدند و ٤ نفر ديگر، از جمله دو سرباز آمريکائی مجروح شدند.

يک سخنگوی نظامی آمريکا گفت زدوخورد زمانی در گرفت که سربازان ائتلاف اندکی پس از نيمه شب مورد حمله قرار گرفتند. شورشيان بمبی را که در کنار خيابان کار گذاشته شده بود منفجر کردند، با سلاح های سبک به تيراندازی پرداختند، دو سرباز را مجروح ساختند و يک خود رو را منهدم کردند.

چند ساعت بعد، دو بمب در شهر موصل در شمال عراق منفجر شد. به گفته پليس، در يک انفجار دست کم سه نفر از ماموران نيروی انتظامی مجروح شدند.

R

XS
SM
MD
LG