لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

تيم ملی بوكس ايران موفق به كسب اولين سهميه المپيک آتن شد - 2004-03-23


تيم ملی بوكس ايران در دومين دوره از رقابتهای گزينشی المپيک در كشور چين موفق به كسب اولين سهميه المپيک آتن شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد رضا عاشری بوكسور وزن ۶۰ كيلوگرم در يك ديدار سنگين برابر بوكسوری از كشور هند، در حالی كه دو راند اول را به اين حريف واگذار كرده بود، در راندهای سوم و چهارم موفق شد با نتيجه ۳۵ بر ۳۰ از سد حريف گذشته و سهميه المپيک را كسب كند. وی برای كسب مدال طلا فردا به مصاف بوكسوری از كشور چين خواهد رفت. همچنين در وزن ۶۴ كيلوگرم مرتضی سپهوند پس از كسب دو پيروزی برابر حريفانی از چين و مغولستان امروز مقابل حريف صاحب نام خود از كشور تايلند قرار گرفت كه با نتيجه ۲۸ بر ۱۸ متوقف شد و مدال برنز رقابتها را كسب كرد.

در ساير وزنها، محمدرضا قارونی بوكسور ۸۱ كيلوگرم ايران كه يكی از اميدهای ايران برای كسب سهميه المپيک محسوب ميشد، پس از پيروزی برابر بوكسوری از فلسطين در رقابت نزديك مقابل حريف هندی خود با نتيجه ۲۴ بر ۲۳ شكست خورد و مدال برنز را از آن خود كرد. همچنين در وزن ۹۱ كيلوگرم ايوب قوشچی (بوكسور تيم فنرباغچه تركيه) كه در ديدار نخست خود بوكسوری از كشور كويت را ضربه فنی كرده بود، در دومين رقابت خود برابر بوكسوری از قزاقستان با نتيجه ۲۴ بر ۱۷ متوقف شد و وی نيز مدال برنز رقابتها را كسب كرد.

در وزن ۹۱+ كيلوگرم روح الله حسينی در يك ديدار سنگين برابر بوكسوری از قزاقستان با نتيجه ۳۷ بر ۳۵ مغلوب شد و مدال برنز گرفت.
در روزهای گذشته اين رقابتها اكبر احدی و مهدی قربانی در وزنهای ۵۴ كيلوگرم و ۷۵ كيلوگرم پس از كسب يک پيروزی در برابر حريفانی از كره و تايلند از دور مسابقات حذف شده بودند.
گفتنی است تيم اعزامی به رقابتهای گزينشی المپيک چين كه در رقابتهای قبلی اين مسابقات در فيليپين با ناكامی مواجه شده بود با كسب يک سهميه المپيک در كشور چين برای كسب سهميه های ديگر به سومين مرحله اين مسابقات در كشور پاكستان چشم دوخته است. اين رقابتها ۱۶ ارديبهشت (۵ می) سال جاری در پاكستان برگزار ميشود
. تيم ملی هفت نفره بوكس ايران در مجموع با كسب چهار مدال برنز و يك مدال نقره كه به احتمال بسيار در فينال به طلا تبديل خواهد شد، روز پنجشنبه همين هفته به كشور بازميگردد.

XS
SM
MD
LG