لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۰

برقراری آرامش نسبی در هرات - 2004-03-22


مقامات افغانستان می گويند در پی نبرد سنگين در هرات بين جناح های رقيب که به کشته شدن دهها نفر انجاميد، بار ديگر آرامش در آن شهر برقرار شده است. به گفته مقامات دولتی در کابل، پس از دستگيری يا تسليم شدن جنگجويان وفادار به ظاهر نايب زاده، يکی از فرمانده های شبه نظاميان ولايت هرات، والی هرات به آنجا بازگشته است.

از سوی ديگر، سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان می گويد نبرد بين گروه های رقيب در هرات پايان گرفته اما وضعيت آنجا کماکان متشنج است. در اين ميان، به دستور حامد کرزای، رئيس جمهوری افغانستان، صدها سپاهی از ارتش ملی جديد آن کشور برای حفظ نظم به هرات اعزام می شوند.

نبرد محلی روز يکشنبه در پی ترور ميرويس صديق، آغاز شد. در مورد علت و چگونگی اين حادثه هنوز اطلاعات دقيقی در دست نيست. گزارش های نخستين از هرات حاکی از کشته شدن صدها نفر در جريان درگيری های مسلحانه بود اما اکنون گفته می شود تعداد کشته شدگان کمتر از اين بوده است.

دولت کابل هيئتی از وزيران را برای تحقيق در اين مورد به هرات اعزام داشته است. ميرويس صديق سومين عضو کابينه حامد کرزای، و دومين وزير هوانوردی افغانستان است که در پی سقوط رژيم طالبان در آن کشور ترور می شود.

s

XS
SM
MD
LG