لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

البرادعی:اگرايران می خواهد نيات صلح آميزش را باور کنند بايد با شفافيت سخن بگويد - 2004-03-22


محمد البرادعی، رئيس سازمان بين المللی انرژی اتمی، می گويد اگر جمهوری اسلامی ايران می خواهد جهان نيات صلح آميز وی را باور کند بايد در مورد فعاليت های هسته ای خود با صداقت و صراحت سخن بگويد.

آقای البرادعی در گفتگويی با شبکه تلويزيونی خبری سی ان ان CNN اظهار داشت «شفافيت» کليد متقاعد ساختن بازرسان در اين زمينه است که ايران هيچ يک از برنامه های هسته ای خود را پنهان نمی کند. آقای البرادعی گفت سازمان بين المللی انرژی اتمی با ايران به توافق هايی دست يافته است، اما او خاطر نشان ساخت که جمهوری اسلامی بخش هايی از برنامه اتمی خود را برای مدتی بيش از 15 سال اعلام نکرده بود. وی گفت اکنون نيز نسبت به اينکه ايران همه چيز را فاش کرده و هيچ چيز را پنهان نمی کند شک و ترديدهايی وجود دارد.

روز چهارشنبه گذشته آقای البرادعی در کاخ سفيد با رئيس جمهوری آمريکا ديدار کرد. وی پس از اين ملاقات به خبرنگاران گفت که ايران با سازمان بين المللی اتمی همکاری کامل دارد. آقای البرادعی اضافه کرد که به عقيده او ايران در پی تاخير نخستين در موافقت با بازگشت بازرسان اين آژانس، اکنون بارديگر در مسير صحيح قرار گرفته است، و قرار هيئت بازرسان در تاريخ 7 فروردين ماموريت خود را در ايران مجددا آغاز کند.

M

XS
SM
MD
LG