لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۷

فدرر و هنين – هاردن به قهرمانی مسابقات تنيس پاسيفيک لايف رسيدند  - 2004-03-22


نفرات اول تنيس جهان توانستند در مسابقات تنيس پاسيفيک لايف در ايندين هيلز ايالت کاليفرنيا، نيز به قهرمانی دست پيدا کنند.
مرد اول تنيس جهان راجر فدرر از سوئيس، تيم هنمن انگليسی را با نتيجه 3-6، 3-6، در فينال اين رقابتها شکست داد. همچنين، جاستين هنين – هاردن نفر اول تنيس زنان جهان از بلژيک، در مقابل تنيس باز آمريکايی ليندزی دونپورت با نتيجه 4-6، 1-6، به پيروزی رسيد.

اين دومين پيروزی فدرر در مقابل هنمن در هشت باری که در مقابل هم قرار گرفته اند، می باشد. تنها شکست فدرر در 28 مسابقه اخيرش در مقابل هنمن در روتردام بود. در اين مسابقه آخر فدرر تقريبأ بدون اشتباه ظاهر شد. وی گفت که بدنبال قهرمانی اين مسابقات بوده است. وی اضافه می کند: "اين يکی از اهدافم در اين فصل بود که بتوانم در سری مسابقات استادان به پيروزی برسم. حالا خوشحالم که اولين آنرا برده ام، زيرا سال گذشته قادر نبودم حتی يکی از آنها را ببرم. سال پيش در فينال رُم بازنده بودم. بردن اين مسابقه بخصوص در مقابل تيم هنمن لذت ديگری دارد."

پيروزی هنين – هاردن در مقابل نفر اول سابق جهان ليندزی دونپورت، در هوای بسيار گرم منطقه که به حدود 40 درجه سانتيگراد می رسيد، بدست آمد و اين چهارمين عنوان قهرمانی برای تنيس باز 21 ساله در اين فصل می باشد. وی گفت که اين يک مسابقه بسيار سختی بود. و اضافه می کند: "اين پيروزی بسيار پر معناست. اين يک تورنمنت بسيار مهمی است، اين پيروزی يک افتخار است. در گذشته من هيچگاه نتوانستم که خوب در اينجا بازی کنم." وی همچنين می گويد: "من خيلی هيجان زده بودم که به اينجا باز می گشتم تا ببينم که آيا چيزی فرق کرده است يا نه. من يک بازيکن ديگری هستم. من يک بازيکن بهتر هستم، يک انسان بهتر هستم. تمام سعی من در اين مسابقات، تمرکز روی بازی بود، در هر مسابقه و در هر دور که پيش می رفتم. و اين سعی بسيار عالی کار کرد."

XS
SM
MD
LG