لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

كره جنوبی با يك گل از سد ايران گذشت  - 2004-03-18


تيم ملی فوتبال اميد كره جنوبی موفق شد با يک گل، تيم اميد ايران را در تهران شكست دهد. به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطی كه نيمه اول اين مسابقه با تساوی بدون گل به پايان رسيده بود، دو تيم با همان تركيب نيمه اول وارد ميدان شدند. در اين نيمه ايران با هدف دراختيار داشتن توپ و ميدان حضور پر تعدادتری را در نيمه زمين حريف داشت به شكلی كه در همان دقايق آغازين يكی و دو موقعيت عالی گل ‌زنی را به هدر داد.

البته در دقيقه ۵۸ اشتباه دروازه ‌بان ايران می ‌توانست گلی را برای كره ‌در برداشته باشد كه پوشش مدافعين مانع به ثمر رسيدن گل شد.
علی بداوی و مهرزاد معدنچی حملات متعددی را از جناح چپ ايران تدارک ديدند اما در دقيقه ۶۰ و برخلاف برتری محسوس ايران، " لی چون سو" به خوبی از شكاف خط دفاعی ايران استفاده كرد و گل پيروزی‌ بخش كره را به ثمر رساند.

در ادامه كار دفاع فشرده كره عملأ مانع نفوذ مهاجمين ايران شد. گرچه در مواردی مهاجمين كره‌ای از روی ضد حمله موقعيت‌های جدی ‌ای را به روی دروازه ايران ايجاد كردند.
پرويز ابوطالب كارشناس فوتبال كشور دليل شكست ايران را كمبودهای موجود از بابت تفاوت فوتبال بين دو تيم دانست و اينكه اغلب بازيكنان تيم اميد از نظر مهارتی حداقل ده سال عقبتر از حريف هستند و اساسأ در حد و اندازه‌های يك بازيكن ملی نيستند.
گفتنی است تيم ملی فوتبال اميد ايران مسابقه‌ بعدی خود در چارچوب رقابتهای گزينشی المپيک را روز هفتم فروردين (۲۶ مارس ) در شهر پكن برابر چين برگزار می ‌كند.

XS
SM
MD
LG