لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۸

البرادعی: ايران با سازمان بين المللی انرژی اتمی  کاملا همکاری می کند  - 2004-03-18


رئيس سازمان بين المللی انرژی اتمی می گويد ايران با اين سازمان کاملا همکاری می کند. محمد البرادعی اين نظر را روز چهارشنبه پس از گفت و گو با پرزيدنت بوش ابراز داشت. او می گويد فکر می کند تهران، پس از آن که بازگشت بازرسان را به تاخير انداخت، به مسير همکاری بازگشته است. اينک قرار است تيم بازرسان کار خود را روز ٢٧ مارس در ايران آغاز کند.

ايران باز گشت آنها را پس از آن به تاخير انداخت که سازمان بين المللی انرژی اتمی در قطعنامه ای تهران را به دليل خود داری از اعلام تکنولوژی اصلی اتمی خود مورد انتقاد قرار داد.

آقای البرادعی پيش از ملاقات با پرزيدنت بوش، به يک کميته کنگره آمريکا گفت بازرسان آژانس نشانه ای که ثابت کند ايران، آن گونه که آمريکا مدعی است، در جهت توليد جنگ افزار اتمی حرکت می کند. با اين حال، البرادعی اضافه کرد او نمی تواند اين احتمال را که ايران برنامه ای برای توليد سلاح های اتمی دارد رد کند.

روز چهارشنبه، محمد خاتمی رئيس جمهوری اسلامی، گفت مادامی که آنچه او آنرا توطئه آمريکا برای اعلام ايران به عنوان ناقض قوانين بين المللی ناميد بی اثر باشد، ايران با سازمان بين المللی انرژی اتمی همکاری خواهد کرد.

M

XS
SM
MD
LG