لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۵

تلاش اتحاديه منحل شده فوتبال حرفه ای زنان آمريکا برای تجديد حيات - 2004-03-16


اتحاديه فوتبال حرفه ای زنان آمريکا که در ماه اکتبر گذشته منحل شد، اعلام داشته است که برای تجديد حيات اين ليگ، در ماه ژوئن آينده دو جشنواره يا فستيوال فوتبال برگذار خواهد کرد.
اين دو جشنواره در مرکز ملی ورزش در شهر بلين در ايالت مينه سوتا و در مرکز هوم ديپو Home Depot در شهر کارسن در ايالت کاليفرنيا بين ۱۷ و ۲۷ ژوئن برپا خواهد شد. نام مرکز ملی ورزش در کتاب معروف گينس که فهرست رکوردهای جهان را دارد به عنوان بزرگترين مجتمع فوتبال در جهان ثبت شده است. اين مجتمع دارای ۵۲ زمين فوتبال با ابعاد معمول و يک استاديوم ۱۰ هزار نفری است. مرکز هوم ديپو هم يک استاديوم ويژه فوتبال دارد که در جريان جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۰۳ در خاک ايالات متحده ميزبان چندين مسابقه، از جمله مسابقه فينال ميان آلمان و سوئد بود .

تمامی اعضای تيم ملی فوتبال زنان ايالات متحده متعهد شده اند که در فستيوال ها شرکت کنند. تونی دی سيکو، سرمربی پيشين تيم ملی زنان آمريکا و يکی از سرپرستان کميته تشکيل دوباره اتحاديه فوتبال حرفه ای زنان ايالات متحده، ميگويد که در اين جشنواره ها بازيکنان تيم ملی به مشتاقان فوتبال امضا خواهند داد و بازی هايی برای بازديدکنندگان ترتيب خواهد يافت.

اتحاديه فوتبال حرفه ای زنان در سال ۱۹۹۹ و کوتاه زمانی پس از پيروزی نهايی تيم زنان آمريکا در جام جهانی فوتبال براه افتاد ولی اين ليگ در سال ۲۰۰۳ بخاطر فقدان حمايت از سوی شرکت های بزرگ تجارتی (اسپانسر) منحل شد .
مقامات ورزشی در آمريکا حال اميدوار هستند که در سال ۲۰۰۵ اتحاديه را بار ديگر تشکيل دهند و مسابقات حرفه ای آن را برگذار کنند.

XS
SM
MD
LG