لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

كابينه امنيتی اسرائيل حملات نظامی گسترده به باريکه غزه را تصويب کرد - 2004-03-16


كابينه امنيتی اسرائيل به تلافی دو انفجار انتحاری در يک بندر اسرائيلی در روز يکشنبه و کشته شدن ١٠ تن، حملات نظامی گسترده به باريکه غزه را تصويب کرده است. مقامات امنيتی می گويند اسرائيل به کشتن از قبل تعيين شده و مشخص رهبران ستيزه جوی فلسطينی شدت خواهد بخشيد. ارتش همچنين سربازان و تانک های بيشتری را برای حمله به قرارگاه های ستيزه جويان به غزه خواهد فرستاد.

چند ساعت پس از آنکه کابينه امنيتی اسرائيل حملات جديد به سرزمين فلسطينی را تصويب کرد، هليکوپترهای اسرائيل چندين موشک به محله ای در شهر غزه پرتاب کردند. شاهدان و مسئولان پزشکی فلسطينی می گويند در برخورد موشک ها به خانه ای در نزديکی يک اردوگاه آوارگان فلسطينی، حد اقل دو تن جان باختند و دست کم ١٤ نفر ديگر مجروح شدند. ارتش اسرائيل در اطلاعيه ای گفت خانه در اشغال تند روهای جهاد اسلامی بود و هدف حمله قرار گرفت.

گروه های تندرو فلسطينی هشدار داده اند که هر اقدام تلافی جويانه اسرائيل، حملات جديدی را موجب خواهد شد. بامداد سه شنبه، سربازان اسرائيل برای منفجر کردن يک ساختمان فلسطينی وارد غزه شدند. گفته می شود مردان مسلح از آن برای تيراندازی به سوی خودروهای اسرائيل که از يک محله يهودی نشين نزديک خارج می شدند، استفاده می کردند.

s

XS
SM
MD
LG