لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۲

تيم ملی فوتبال زنان آمريکا تيم فرانسه را شکست داد - 2004-03-15


تيم ملی زنان آمريکا روز يکشنبه با مغلوب کردن فرانسه با نتيجه يکطرفه ۵ به ۱ کار خود را در دوره مسابقات جام آلگارو در خاک کشور پرتغال آغاز کرد.
ابی وامبک، ستاره جديد ملی پوشان آمريکا، در اين نخستين روز مسابقات جام آلگارو در دقيقه ۱۶ نخستين گل را برای ايالات متحده بدست آورد و اين در پی يک ضربه آزاد يارش، ميا هم، بود. ميا هم، نيز ۱۱ دقيقه بعد گل دوم ايالات متحده را با يک صربه پنالتی به ثمر رسانيد... گل ابی وامبک بيستمين گل او برای تيم ملی بود و اين در حالی است که او تنها در ۳۱ بازی بين المللی توپ زده است.

آنجِلا هاکلز ۲ گل ديگر برای آمريکا زد، که يکی با ضربه سر روی کرنر ميا هم بود... و لينزی تارپلی هم يک گل به نتيجه کار تيم ايالات متحده اضافه کرد. نتيجه مسابقه در هافتايم ۴ به صفر بود.

اين نهمين بار ظهور تيم زنان آمريکا در دوره مسابقات جام آلگارو است که يکی از معتبرترين تورنمنت های فوتبال زنان به شمار ميآيد. تيم آمريکا در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ فاتح اين جام شد.

تيم ۲۰ عضوی ايالات متحده شامل ۱۷ بازيکن است که در پيراهن تيم ملی در بازی های المپيک تابستانی در آتن به رقابت خواهند پرداخت.
در اين ميان، جوی فاوست ـ مدافع تيم آمريکا ـ و کريستين ليلی، هافبک تيم ملی، و هثر اورايلی ـ مهاجم تيم ـ در مسابقات جام آلگارو حضور ندارند.
در اين دوره رقابت ها تيم زنان آمريکا در گروه آ قرار دارد و مسابقات بعدی اش در مقابل دانمارک و سوئد، فيناليست جام جهانی زنان در سال ۲۰۰۳، خواهد بود.
گروه ب نيز دربرگيرنده تيم های ملی فوتبال زنان نروژ، فنلاند، ايتاليا، و چين است.
برندگان ۲ گروه در تاريخ ۲۰ ماه مارس جاری ـ برابر اول فروردين ـ در مسابقه فينال جام آلگارو ديدار ميکنند.

XS
SM
MD
LG