لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۷

آلن ژيرس فرانسوی نامزد سرمربيگری تيم ملی فوتبال گرجستان  - 2004-03-11


در جهان فوتبال حرفه ای... آلن ژيرس، چهره بزرگ پيشين ميانه زمين فرانسه، آماده ميشود تا زندگی ورزشی خويش را به عنوان يک سرمربی با آغاز کار به عنوان مربی تيم ملی فوتبال گرجستان تجديد نيرو بدهد.

ژيرس که ۵۱ ساله دارد، سرمربی تيم های باشگاهی پاريس سن ژرمن و تولوز در فرانسه بوده است ولی با آن تيمها به جايی بالا نرسيد و در ماه ژوئيه گذشته نيز از شغل خود به عنوان مربی تيم فار رباط در مراکش برکنار شد.

آلن ژيرس ميگويد که هنوز قراردادی برای سرمربيگری تيم ملی گرجستان امضا نکرده است ولی اضافه ميکند که گرجی ها مايل به استخدام او هستند و او هم بسيار مشتاق به کار است. ژيرس در صورت کار در اين سمت جايگزين ايوو سوساک، کروآت خواهد شد که در ماه اوت گذشته استعفا داد.

تيم ملی فوتبال گرجستان در مسابقات مقدماتی منطقه اروپا برای راه يافتن به جام جهانی سال ۲۰۰۶ در گروه ۲ در کنار تيم های ملی ترکيه، دانمارک، يونان، آلبانی، اوکرائين و قزاقستان قرار دارد.

آلن ژيرس به عنوان يک بازيکن، موفقيت زياد در زمين های رقابت داشت و همراه با ژان تيگانا و ميشل پلاتينی و برونو ژانگينی و سپس لوئيس فرناندز يک ميانه زمين جادويی را از جام جهانی سال ۱۹۷۸ تا جام جهانی ۸۶ در برابر ديد تماشاگران بازی تيم ملی فرانسه قرار داد.

XS
SM
MD
LG