لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۴

گِرِگ روسدسکی از اتهام عمل دوپينگ تبرئه شد - 2004-03-10


در جهان تنيس حرفه ای... گِرِگ روسدسکی، فيناليست پيشين دوره مسابقات تنيس آزاد آمريکا، برغم آزمايش مثبت او در سال اخير برای استرويد موسوم به ناندرولون از اتهام دوپينگ مبری شده است و ميتواند به بازی در تورنمنت های ورزشی ادامه بدهد .
اين تنيس باز ۳۰ ساله بريتانيايی متولد کانادا اواخر وقت روز سه شنبه از اين تصميم آگاه شد. جلسه رسيدگی به مورد گِرِگ روسدسکی در ۹ ماه فوريه گذشته در شهر مونترال کانادا و در برابر يک هيأت ۳ نفری اتحاديه تنيس حرفه ای به سرپرستی يک وکيل مونترال بنام ايو فورتيه انجام گرفت.

اين ۳ عضو محکمه به اتفاق، رأی بر آن دادند که روسدسکی در مورد استفاده از استرويد غيرقانونی ناندرولون گناهکار نبوده است، زيرا شواهدی در حمايت از چنين اتهامی وجود ندارد.
روسدسکی خود انجام هر گونه کار غيرقانونی را تکذيب کرده است و به اين نکته اشاره کرده که نتايج آزمايش های او همآنند نتايج بودان اولی راخ، بازيکن چک، و شش بازيکن ديگر است که در سال گذشته آزمايش های مثبت ناندرولون داشتند ولی گرفتار محروميت و ممنوعيت از بازی تنيس نشدند.
اتحاديه تنيس حرفه ای آن بازيکنان را از اتهام دوپينگ مبری دانسته بود.
در ماه مه گذشته اين اتحاديه به کادر مربيگری و پزشکی اطلاع داد که توزيع ماده ناندرولون را متوقف کنند. آنگاه در ماه ژوئيه گرگ روسدسکی در يک دوره رقابت ها در شهر ايندياناپوليس آمريکا در آزمايش دوپينگ رد شد. او بلافاصله بی گناهی اش را اعلام کرده بود و در نتيجه کار به جلسه رسيدگی ارجاع شد .

XS
SM
MD
LG