لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۷

مسابقات فوتبال قهرمانی جام باشگاه های اروپا - 2004-03-10


در مسابقات فوتبال قهرمانی جام باشگاه های اروپا، در روز سه شنبه فرانسيسکو کوستينيا با به ثمر رساندن يک گل در دقيقه ۹۰ ، تيم باشگاهی اف ث پورتو را به دور يک چهارم نهايی مسابقات قهرمانی جام باشگاه های اروپا رساند. با اين گل تيم پرتغالی در زمين تيم منچستر يونايتد در انگلستان به نتيجه برابر ۱ به ۱ دست يافت. سرخپوشان منچستر يونايتد با گل پال سکولز با ضربه سر در دقيقه ۳۲ از تيم اف ث پورتو پيشی گرفته بود.

تيم پورتو در مسابقه رفت با منچستر يونايتد ، ۲ به ۱ پيروز شده بود و به اين ترتيب، در پی تساوی در مسابقه برگشت در روز سه شنبه جمعاً با نتيجه ۳ بر ۲ باشگاه تاريخی شهر منچستر را از گود بيرون انداخته و خود به دور يک چهارم نهايی پيش رفت.

در فرانسه نيز يونينيو، هافبک برزيلی، تنها گل بازی تيمش ـ ليون از فرانسه ـ را در دقيقه ۷۷ در مسابقه برگشت در مقابل تيم رئال سوسيداد از کشور اسپانيا به ثمر رسانيد و ليون با اين پيروزی با نتيجه ۱ بر صفر، برای نخستين بار در تاريخ خود به دور يک چهارم نهايی جام باشگاه های اروپا راه يافت. اين تيم در مسابقه رفت نيز ۱ به صفر تيم اسپانيايی را شکست داده بود.

ضمناً تيم دپورتيوو دلا کورونا از اسپانيا پس از مغلوب کردن تيم ايتاليايی يوونتوس از شهر تورين آن کشور با نتيجه ۱ به صفر در زمين تورين به دور بعد گام نهاد. والتر پانديانی، فوروارد اوروگوئه ای دلاکورونا، در دقيقه ۱۲ گل پيروزی باشگاه خويش را زد و اين تيم اسپانيايی با نتيجه کلی ۲ به صفر به دور يک چهارم نهايی وارد شد.

تيم چلسی از انگلستان هم برغم تساوی بدون گل در شهر لندن در مسابقه برگشت با تيم اشتوتگارت از آلمان بخاطر برد ۱ به صفر در مسابقه رفت به دور بعد پيش رفت. فرناندو ميرا، مدافع اشتوتگارت، در مسابقه نخست به اشتباه به تيم خودی گل زده بود.

XS
SM
MD
LG