لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۱

چند صد هزار نفر در تظاهراتی در شهر کاراکاس خواستار برکناری  رئيس جمهوری ونزوئلا شدند - 2004-03-07


در شهر کاراکاس، چند صد هزار نفر با شرکت در راه پيمايی و تظاهراتی خواستار برگزاری رفراندومی در مورد مسئله برکناری هوگو چاوز رئيس جمهوری ونزوئلا شدند.

تظاهرات ديروز از شش مسير مختلف به مقصد مرکز پايتخت ونزوئلا انجام شد، و ناظران امور سياسی اين تظاهرات را بزرگترين نمايش قدرت مخالفان آقای چاوز تا کنون می دانند.

شمار شرکت کنندگان در تظاهرات جديد کاراکاس بين ۲۰۰ هزار تا نيم ميليون نفر تخمين زده می شود.

تظاهر کنندگان بار ديگر به رای اخير کميسيون ملی انتخاباتی ونزوئلا در مورد کافی نبودن تعداد امضاهای جمع آوری شده در سرتا سر کشور برای تجديد انتخابات رياست جمهوری اعتراض کردند.

رهبران مخالف می گويند که سه ميليون و چهار صد هزار امضاء به طرفداری از لزوم برگزاری چنين انتخاباتی با هدف برکناری هوگو چاوز از مقام رياست جمهوری ونزوئلا جمع آوری کرده اند، اما کميسيون ملی انتخاباتی تنها يک ميليون و هشتصد هزار امضا را معتبر دانسته است، و اين تعداد امضا دوللت را به انجام انتخابات دوباره ملزم نمی سازد.

مخالفان هوگو چاوز او را به وارد آوردن لطمات شديد بر اقتصاد ونزوئلا و اقدام در جهت سرمشق قرار دادن برنامه های اقتصادی کوبای کمونيست متهم می کنند. ولی آقای چاوز می گويد برای بهبود سطح زندگی اکثريت مدم ونزوئلا که فقير هستند کوشش می کند.

XS
SM
MD
LG