لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۸

بازگشت مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان در اواخر سال ۲۰۰۵ - 2004-03-01


فدراسيون بين المللی فوتبال ـ فيفا ـ اعلام داشته است که دوره مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان در اواخر سال ۲۰۰۵ به صحنه باز خواهد گشت .
کميته اجرايی فيفا روز يکشنبه در جلسه ای در شهر لندن اعلام کرد که تورنمنت ۸ روزه قهرمانی باشگاه های فوتبال جهان دربرگيرنده قهرمانان ۶ رقابت باشگاهی قاره ای خواهد بود. کشور ميزبان اين تورنمنت در يک تاريخ ديگر تعيين خواهد شد.
باشگاه های قهرمان از آفريقا، آسيا، اقيانوسيه، آمريکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائيب مسابقات خود را برگزار خواهند کرد و برندگان به دور بعد که دور نيمه نهايی است صعود ميکنند تا در مقابل قهرمانان آمريکای جنوبی و اروپا بازی کنند.
نخستين دوره مسابقات قهرمانی باشگاه های فوتبال جهان در ماه ژانويه سال ۲۰۰۰ در خاک برزيل برگذار شد که باشگاه های قهرمان از ۶ کنفدراسيون فيفا در آن شرکت کردند. اين تورنمنت در سال ۲۰۰۱ لغو شد و اين پس از آن بود که شرکت بازاريابی مربوط به فيفا از هم گسست و رقابت ها از آن زمان تا کنون انجام نشده است .
مذاکراتی در حال انجام است تا تعيين شود که آيا اين رويداد جايگزين جام بين قاره ای خواهد شد يا نه؟ مسابقه قهرمانی جام بين قاره ای يا انترکانتينانتال تيم قهرمان اروپا را در مقابل قهرمان آمريکای جنوبی قرار ميدهد.

XS
SM
MD
LG