لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۸

پيروزی پر گل تيم ملی فوتبال زنان آمريکا در برابر تيم هائيتی  - 2004-02-28


تيم ملی فوتبال زنان آمريکا روز جمعه به تلاش خود برای راه يابی به بازی های المپيک تابستانی در آتن ادامه داده و با نتيجه قاطع و يکطرفه ۸ بر صفر در مقابل ملی پوشان هائيتی به پيروزی دست يافت. اين مسابقه در شهر سن خوزه در کشور کوستاريکا برگذار شد.

سيندی پارلو، بازيکن آمريکايی، ۳ گل به ثمر رساند، البته نخستين گل آمريکا در دقيقه نهم توسط الی واگنر زده شد و پس از گل سيندی پارلو در دقيقه ۱۷، جوديت فنلان، بازيکن هائيتی، به اشتباه به تيم خود گل زد!!! و به اين ترتيب، نتيجه در نيمه اول بازی ۳ به صفر بود. شنون مک ميلان آمريکايی در دقيقه ۴۷ با يک گل ديگر نتيجه را ۴ به صفر رساند لينزی تارپلی در دقيقه ۶۴ و پارلو در دقيقه ۷۴ و ابی وامبک در دقيقه ۸۲ با گل های خود تيم زنان آمريکا را ۷ به صفر پيش انداختند و سرانجام پارلو با گل سومش نتيجه نهايی را به ۸ بر صفر به نفع تيم آمريکا رسانيد.

تيم آمريکا با اين پيروزی به دور نيمه نهايی در مسابقات راه يابی به المپيک از منطقه آمريکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائيب موسوم به کونکاکاف صعود کرد. اين مسابقات با شرکت ۸ تيم برپا شده است، که از ميان آنها ۲ تيم به بازی های المپيک راه می يابند. پيشتر در روز جمعه، تيم ملی فوتبال زنان مکزيک نيز با تار و مار کردن تيم ترينيداد و توباگو با نتيجه ۸ بر يک به دور نيمه نهايی رسيد. ماريبل دومينکز، بازيکن مکزيکی، به تنهايی ۳ گل در دروازه رقيب جای داد.
تيم فوتبال زنان آمريکا در مسابقه روز چهارشنبه پيش، تيم ترينيداد و توباگو را با نتيجه ۷ بر صفر مغلوب کرده بود، ضمن اينکه مکزيک هائيتی را ۵ بر صفر شکست داده بود.

XS
SM
MD
LG