لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

امکان گرفتن تست الکل از تماشاچيان مسابقات يورو۲۰۰۴ - 2004-02-27


هوادارانی که برای حضور در مسابقات ايندوره قهرمانی فوتبال اروپاEURO2004 در پرتغال شرکت می کنند، در صورت بدرفتاری از آنان تست الکل و مواد مخدر خواهند گرفت. مقامات امنيتی می گويند که دولت پرتغال لايحه جديدی به پارلمان آنکشور فرستاده است که به پليس اجازه می دهد از کسانی که بنظر می رسد در خوردن مشروبات الکلی زياده روی کرده اند، تست خون بگيرند و در صورت تائيد از ورود آنها به استاديوم جلوگيری شود.

ژنرال لئونل کاروالهو، رئيس مأموران امنيتی برای اين مسابقات در يک مصاحبه مطبوعاتی گفت، آزمايشهای خون فقط در موارد استثنائی بعمل خواهد آمد. وی افزود: آزمايشهای نفس پيش از ورود افراد در جلوی دروازه های ورودی انجام خواهد شد و اگر شخصی درجه الکل خونش از ۱.۲ گرم در يک ليتر بيشتر باشد، حق ورود به استاديوم را نخواهد داشت. وی در مورد اينکه چطور آزمايش مواد مخدر انجام خواهد شد، توضيحی نداد.

در مسابقات گذشته جام قهرمانی اروپا، تعدادی اوباش که با بدمستی، ايجاد دعوا و شکستن صندليهای استاديوم باعث دردسرهايی شده اند. اين گروه اوباش به نام هوليگانز (HOOLIGANS) معروف هستند.

رئيس رقابتهای يوفا، ژاکوب ارل، گفته است که کنفدراسيون فوتبال اروپا در اين تصميم برای گرفتن آزمايش نفس و خون در مسابقات يورو ۲۰۰۴، هيچ نقشی نداشته است.

XS
SM
MD
LG