لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۱

<b><font color=#008000> اينترنت بخش فارسی صدای آمريکا سه ساله شد </font></b> - 2004-02-24


مرسوم چنين است که در يادنامه ها از فضايل و کمبود های خود برای آگاهی ديگرانی که خود احتمالاً بهتر می دانند می گويند. نکات مثبت را بزرگ تر می نويسند و از قصور پوزش می طلبند. خوب يا بد، اينترنت ماهيتی خاص دارد، پوينده و رونده است و همگان در اين عرصه کم و بيش نوآموزند. گاه به کسانی برمی خوريم که با قاطعيتی سخن می گويند که گويا همه مسايل فنی و زبانی تارنمای جهان گستر را حل کرده اند. خوشابحالشان، ما که نمی دانيم و از هر راهنمايی از هر کجا که بيايد حداقل ده بار تشکر می کنيم.

سه سال زمان زيادی نيست؛ اينترنت نسبتاً دير به صدای آمريکا رسيد و بايد بسيار تلاش کند تا زير سياست و رسانه های پر قدرت تر و باب روزی مثل راديو و تلويزيون له نشود. برخی سازمان های خبری جهان، لشگری از طراحان گرافيک، برنامه نويس ها و ديگر متخصصين اينترنتی در خدمت دارند. "لشگر" ما در اوج موج، اگر به تعداد انگشتان دو دست برسد چند رکعت شکر به جا می آوريم.

عرصه ديگری که به آن می باليم، مبارزه با سانسور و فيلترينگ اينترنت است. ما بطور مدام روی تکنولوژی های مختلف پراکسی و شکستن سدهای خفقان کار می کنيم تا دسترسی نه فقط به سايت صدای آمريکا بلکه به همه سايت های ديگر، از طريق ما ميسر گردد.

يکايک ايميل های شما را جواب داده ايم، مگر اين که به دستمان نرسيده باشد و يا در زمينه هايی که کمکی خواسته شده که در توان ما نبوده است. برخی دوستان، عتاب و خطاب يا خواست خود از سياستمداران آمريکا را برای ما می فرستند. اميد و اهتمام ما اين است که صدای خود و صدای شما باشيم، نه سخنگوی هيچ سياستمداری.

عزيزانی که به حق از ما خواهان اخبار مفصل تری از ايران هستند توجه داشته باشند که برخلاف بنگاه های خبری اروپا که در ايران دفتر و دستک و گزارشگر دارند، جلوی فعاليت صدای آمريکا در ايران گرفته شده است و طبعاً اين نمی تواند بر کيفيت کار ما اثر نگذارد. پاره ای از اشکالات فنی مربوط به برنامه های راديو تلويزيون روی سايت ما، تقريباً بطور کامل از دست ما خارج است، اما مطمئن باشيد که ايميل های شما در اين موارد را با مسئولين فنی بخش راديو و تلويزيون صدای آمريکا بطور جدی دنبال می کنيم.

در روزهای آينده، در شکل و نقشه سايت تغييرات اساسی داده خواهد شد. فقط در اينجا می توانيم ازهمه شما تشکر کنيم، از همه کسانی که نامه های حمايت فرستادند و همه کسانی که انتقاد کردند. توجه و علاقه شما بوده است که تاکنون ادامه کار ما را ميسر ساخته است. قلباً اعتقاد داريم که کوچک ترين خدمت به ايرانيان و فارسی زبانان آزاده، بزرگ ترين افتخار و پاداش است.

اينترنت بخش فارسی صدای آمريکا

XS
SM
MD
LG