لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۹

مشروعيت سی درصدی - 2004-02-24


محسن يونسی

Mohsen_Younesi1@yahoo.com

باوجود اينکه همه می دانستندهيئت حاکم ايران آراء هفتمين دوره انتخابات مجلس راروی نمودار خواهد برد،تحريم انتخابات توسط اصلاح طلبان فضای انتخاباتی را برای کسانی باز کردکه از کل مسئوليتهايی که يک وکيل مجلس به عهده داردبه شغل بعد از چهار سال نمايندگی وکار در يکی از وزارتخانه های دولتی با گروه هيجده می انديشند؟!!

کسانی که تا به امروزبا حمايت از جناح تماميت خواه سرزمين مادری مان را به تاراج سودجويان اروپائی داده اند! (رجوع شود به مقاله سرزمين مادري).

در شهرهای کوچک که طی هفت سال کذشته صدای باد اصلاحات در چند هزار پائی شنيده ميشد همانند دوره های قبلی در پرده ای از ابهامات (دستهای پنهان) انجام شد (بنا به اظهارات يکی از اعضاء نظارت شورای نگهبان دوره ششم در شهرستان قصرشيرين-سرپل ذهاب وگيلان غرب باهماهنگی قبلی فرمانداران شهرهای مذکورآقای شيرزادی که قريبا"نصف رقيب خود(که سنی مذهب بود!) رای آورده بود به مجلس ششم فرستاده شد؟!!

در اين دوره نيزدرشهرستانهای کوچک مسئله به نوعی ديگر بود بطوری که رقابتهای سياسی جای خود رابه لجاجتهای قومی وعشيره ای داده بود البته دور از انتظار هم نبود زيراکه دستگاههای اطلاعاتی هيئت حاکم استاد اين چنين فعاليتهايی هستند.

حال اين سوال مطرح است :آيا با سی درصد رای واقعی شهريها وروستائيان (که اغلب هم رای سفيد انداخته اند!) می توان به يک نظام مشروعيت بخشيد؟!! آيا اين نشانه آرامش قبل از طوفان نيست؟!!

محسن يونسي کارشناس مديريت صنعتي زمستان 82

XS
SM
MD
LG