لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

نامزد طرفدار حفاظت محيط زيست مورد انتقاد قرار گرفت - 2004-02-24


رهبران حزب دموکرات آمريکا «رالف نادر،» فعال سياسی و طرفدار حفاظت محيط زيست، را برای نامنويسی مجدد وی در انتخابات رياست جمهوری ايالات متحده مورد انتقاد قرار داده اند. بسياری از دموکراتها آقای نادر را متهم می کنند که در جريان انتخابات رياست جمهوری سال 2000 ميلادی به اندازه کافی از آرای طرفداران ليبرال آقای «آل گور» را بخود اختصاص داده بود، و در نتيجه به انتخاب پرزيدنت بوش، بويژه در ايالت فلوريدا، کمک کرد.

ايالت فلوريدا همان ايالتی است که پرزيدنت بوش با اختلاف کمتر از 600 راًی از آقای گور در انتخابات برنده شد. رئيس کميته ملی حزب دموکرات می گويد تصميم آقای نادر، برای شرکت در انتخابات سال جاری رياست جمهوری آمريکا، تاًسف انگيز است. در عين حال وی پيش بينی کرد که مجموع راًی های طرف سوم، به آن اندازه که در چهار سال گذشته مؤثر بود، در سال جاری اثر نخواهد داشت.

جمهوری خواهان می گويند انتظار دارند پرزيدنت بوش مجدداً درانتخابات رياست جمهوری سال جاری – صرفنظر از اينکه آقای نادر در آن شرکت بکند يا نه – برنده شود. آقای بوش اواخر امروز رئوس برنامه های خود را در باره موضوعات اصلی مبارزات انتخاباتی اش بيان خواهد داشت.

M

XS
SM
MD
LG