لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

سازمان امنيتی بريتانيا حداقل هزار کارمند جديد استخدام می کند - 2004-02-22


در لندن مقامات ارشد سازمان امنيتی بريتانيا، که M-I-5 ناميده می شود، در نظر دارند کارکنان اين سازمان را تا ۵۰ درصد افزايش داده و اقدامات خود را به خصوص در جهت مبارزه با تروريسم متمرکز سازند.

پيش بينی می شود سازمان امنيتی بريتانيا حداقل هزار کارمند جديد استخدام کرده و تعداد کارکنان خود را به سطحی که از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون سابقه نداشته است ترقی دهد.

کارمندان جديد سازمان امنيتی بريتانيا از جمله افرادی که زبان های ديگر می دانند و کارشناسان مسائل امنيتی عمدتا در زمينه های مراقبت، خبرچينی و ضد اطلاعات انجام وظيفه می کنند.

مقامات امنيتی بريتانيايی می گويند در حاليکه روزانه هزاران نفر از مرزهای بريتانيا عبور می کنند، شناسايی کسانی که با القاعده و يا ساير گروههای تروريستی ارتباط داشته باشند امری بسيار ضروری است.

به گفته مقامات دولتی، وزير کشور بريتانيا در جلسه روز چهارشنبه پارلمان، تصميم دولت در زمينه اجرای تدابير امنيتی داخلی بيشتر را اعلام خواهد داشت.

اين تصميم در حالی اتخاذ و اعلام می شود که بحث و مناظرات در پارلمان بريتانيا بر سر لايحه جنجال بر انگيزی که در صورت تصويب آن، بازداشت خارجيان مظنون به نقش داشتن در فعاليتهای تروريستی بدون محاکمه مجاز خواهد بود کماکان ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG