لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۱

رئيس جمهوری هائيتی می گويد  او با يک طرح بين المللی  برای تشکيل دولت جديدی با  مخالفان سياسی خود موافقت است - 2004-02-21


يک هيات ديپلماتيک به سرپرستی آمريکا به پورت او پرنس، پايتخت هائيتی رفته است و قصد دارد دولت و شورشيان را برای رسيدن به توافق و پايان دادن به خشونتی که دست کم 55 تن را کشته است زير فشار بگذارد.

قرار است بعداز ظهر شنبه به وقت محلی، ديپلمات ها با ژان برتران آريستيد رئيس جمهوری و رهبران شورشيان ملاقات کنند و طرح صلحی را که از حمايت بين المللی برخوردار است به آنها ارائه دهند. انتصاب يک نخست وزير بی طرف و يک شورای حکومتی موقت برای راهنمائی آريستيد و دادن توصيه هائی به او، و نيز خلع سلاح دسته های وفادار به رئيس جمهوری و مخالفان وی، از جمله نکات اين طرح است. آريستيد علی رغم درخواست مخالفان ، قول داده است در مقام خود باقی بماند.

a

ادامه خبر

ژان برتران آريستيد رئيس جمهوری هائيتی می گويد او با يک طرح بين المللی برای تشکيل دولت جديدی با مخالفان سياسی خود موافقت کرده است. اما رهبران شورشی می گويند آنها هر معامله ای با آريستيد را، که منجر به کناره گيری او نشود، رد می کنند. هياتی از ديپلمات های خارجی، به سرپرستی آمريکا، در کوشش برای پايان دادن به دو هفته خشونت، در پور او پرنس، پايتخت هائيتی، با دو طرف گفت و گو کرده است. در زدوخورد بين دسته های مسلح حامی آريستيد و طرفدار مخالفان او، دست کم 55 تن کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG