لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۶

دفتر جبهه مشارکت در تهران توسط قوه قضائيه تعطيل و مهر و موم شد  - 2004-02-20


در ايران، روز جمعه انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی آغاز می شود که سياستمداران اصلاح طلب می گويند؛ به سبب رد صلاحيت بسياری از کانديداهای طرفدار اصلاحات از سوی شورای انتصابی نگهبان، برگزاری اين انتخابات آزادانه و عادلانه نيست.

گروه عظيمی از سياستمداران اصلاح طلب پيش بينی می کنند که در جريان رای گيری روز جمعه، جناح تماميت خواه جمهوری اسلامی بار ديگر بر مجلس تسلط و اکثريت يابد.

در اين ميان، همچنين پيش بينی می شود به رغم آنکه محمد خاتمی رئيس جمهوری اسلامی، در دعوت از مردم ايران برای شرکت در انتخابات با تماميت خواهان همصدا شده است، تعداد شرکت کنندگان اندک باشد.

از سوی ديگر، روز پنجشنبه جبهه مشارکت ايران اسلامی، که بزرگترين تشکل سياسی در ايران است، اعلام داشت دفتر اين جبهه در تهران توسط قوه قضائيه تعطيل و مهر و موم شده است. جبهه مشارکت تا قبل از آنکه به نشانه اعتراض به رد صلاحيت انبوهی از داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس اين انتخابات را تحريم کند، از اين دفتر به عنوان ستاد انتخاباتی خود استفاده می کرد.

پيش از مهر و موم شدن اين دفتر توسط قوه قضائيه جمهوری اسلامی، همچنين دو روزنامه شرق و ياس نو به دستور مقامات ارشد قوه قضائيه توقيف شد. توقيف اين دو روزنامه به سبب چاپ قسمت هايی از متن نمايندگان اصلاح طلب مجلس به علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و اعتراض آنان به تصويب و تأئيد رد صلاحيت ها از سوی وی انجام گرفت.

s

XS
SM
MD
LG