لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۱

شمار کشته شدگان سانحه قطار باری ايران همچنان در حال افزايش است - 2004-02-19


در ايران، مقامات جمهوری اسلامی می گويند شمار کسانی که در حادثه منفجر شدن يک ترن باری در روز چهارشنبه کشته شدند همچنان بالا می رود، و خانواده ها شناسائی اجساد و خاکسپاری آنها را آغاز کرده اند.

يک مقام جمعيت هلال احمر جمهوری اسلامی روز پنجشنبه گفت در اين حادثه ۳٢٠ تن جانسپردند و ٤۶۰ نفر مجروح شدند. با اين حال او ياد آور شد با پيدا شدن اجساد بيشتر، رقم کشته شدگان ممکن است بالاتر برود.

روز پنجشنبه روز سوگواری در استان خراسان اعلام شده است. تحقيق گران سعی دارند دليل به حرکت در آمدن ترن باری از ايستگاه، از خط خارج شدن تعدادی از واگن ها و انفجار آن را در نزديکی شهر نيشابور روشن سازند.

در اثر خارج شدن قطار از ريل و انفجار آن خانه های محل حادثه با خاک يکسان شد. گفته می شود آتش نشان ها آخرين حريق اين انفجار را نيز خاموش کرده اند و ديگر خطر انفجارات بعدی وجود ندارد. تعداد زيادی از نيروهای نجات و آتش نشان ها که در اولين ساعات به محل رفته بودند در اثر انفجارهای بعدی کشته شدند. فرماندار محلی و رئيس آتش نشانی منطقه در ميان کشته شدگان بودند.

پاپ جان پال دوم، رهبر کاتوليک های جهان، کشته شدن بيش از ٣٠٠ تن در انفجار يک ترن باری را به ايران تسليت گفته است. پاپ روز پنجشنبه در پيامی همچنين برای بستگان قربانيان و کسانی که در کوشش های نجات شرکت دارند، دعا کرد.

R

XS
SM
MD
LG