لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۲

جورج فورمن ۲۰ ميليون دلار برای يک مسابقه بوکس دريافت خواهد کرد  - 2004-02-18


دان کينگ مدير برگزار کننده مسابقات بوکس حرفه ای در آمريکا می گويد که جورج فورمن بوکسور ۵۵ ساله در مورد شرکت در يک مسابقه و دريافت ۲۰ ميليون دلار بتوافق رسيده است. اين مسابقه در سالگرد ۳۰ سالگی مسابقه بوکس بين فورمن و محمدعلی، که بشکست فورمن انجاميد، خواهد بود.

کينگ اضافه می کند که فورمن بايد خود را به فرم ايده ال برساند و می خواهد با انجام اين مسابقه بدنيا ثابت کند که پير شدن ترسی ندارد. آخرين باری که فورمن مسابقه داد در سال ۱۹۹۷ ، با "شانون بريگز" بر سر عنوان قهرمانی بوکس سنگين وزن جهان بود، که وی بازنده آن بود. اما، از آن زمان فورمن بخاطر فروش کباب پزهايش، شرکت در آگهی های تجارتی از جمله برای اگزوز ماشين و همچنين تفسير ورزشی به معروفيت خود ادامه می دهد.

تا امروز تاريخی برای اين مسابقه در نظر گرفته نشده است و صفی هم از حريفان تشکيل نشده است، ولی فورمن می گويد که مايل است اين مسابقه در شهرش هيوستون تکزاس برگزار شود.

فورمن اولين عنوان قهرمانی سنگين وزنش را با ناک اوت کردن جو فريزر در سال ۱۹۷۳ بدست آورد. سال بعد در کشور زئير، وی اين عنوان را با مسابقه با محمد علی کلی به وی واگذار کرد، که آن مسابقه به "غرش در جنگل" معروف شد.

جورج فورمن برای ۱۰ سال بازنشسته شد، اما در سال ۱۹۸۷ تصميم گرفت که بدنيای بوکس بازگردد. در سن ۴۵ سالگی در سالگرد بيستمين سال مسابقه با محمد علی، در سال ۱۹۹۴ با ناک اوت کردن مايکل مورر، وی پيرترين بوکسوری شد که عنوان قهرمانی سنگين وزن جهان را از آن خود کرد. رکورد وی ۷۶ برد (۶۸ ناک اوت) و ۵ باخت می باشد.

XS
SM
MD
LG