لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۸

حصار امنيتی اسرائيل  قوانين بين المللی را نقض می کند - 2004-02-18


کميته بين المللی صليب سرخ می گويد حصار امنيتی که اسرائيل در کرانه غربی می سازد، در شکل فعلی خود قوانين بين المللی را نقض می کند.

در بيانيه کميته که در ژنو منتشر شده است گفته می شود، حصار هزاران فلسطينی را از دسترسی به سرويس های اوليه ، مانند آب، مراقبت های بهداشتی و آموزش محروم می سازد.

بيانيه از اسرائيل می خواهد از طرح ريزی، ساختن يا حفظ حصار در داخل سرزمين اشغالی خودداری کند. کميته صليب سرخ بين المللی می گويد حق اسرائيل را برای حفاظت از مردم خود در برابر حملات تروريستی قبول دارد، اما اقدامات مقامات اسرائيل در ساختن ديوار امنيتی، از آنچه بر اساس قوانين بشر دوستانه بين المللی برای يک قدرت اشغالگر مجاز است، فراتر می رود. اسرائيل بارها گفته است که برای حفاظت خود از بمب اندازان انتحاری به ديوار امنيتی نياز دارد. قرار است دادگاه بين المللی در لاهه روز دوشنبه رسيدگی به قانونی بودن اقدام اسرائيل را آغاز کند.

در اين ميان، يک هيات بلند پايه آمريکائی وارد بيت المقدس شده است و قرار است درباره طرح آريل شارون نخست وزير برای تخليه محله های يهودی نشين در غزه و برخی از انها در کرانه غربی با او گفت و گو کند.

R

XS
SM
MD
LG