لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۲

اصلاح طلبان ايران شکست خود را پيش بينی کرده اند! - 2004-02-16


اصلاح طلبان ايران می گويند حال که رهبران جنبش اصلاح طلبی از شرکت در انتخابات محروم شده اند، بنابراين اصلاح طلبان در انتخابات روز جمعه آينده مجلس بطور قطع با شکست مواجه خواهند شد.

«ائتلاف ايران»، گروهی که مرکب از ٨ تشکل است، روز يکشنبه اعلام کرد گروه های اصلاح طلب در انتخاباتی نابرابر اکثريت پارلمانی خود را از دست خواهند داد. سخنگوی «ائتلاف» نيز گفت در شرايط حاضر کسب «اقليت» نيز خود بايد نوعی پيروزی برای اصلاح طلبان و شکست برای محافظه کاران به حساب آيد.

بحران سياسی جاری در ايران ماه گذشته آغاز شد. در آن زمان شورای غير منتخب و محافظه کار نگهبان تصميم گرفت مانع از شرکت هزاران تن از متقاضيان نمايندگی مجلس شود. ٨٠ تن از رد صلاحيت شدگان نيز از ميان نمايندگان دوره فعلی مجلس بودند.

اکثر تشکل ها و گروه بندی های اصلاح طلب انتخابات را تحريم کرده اند. وزارت کشور ايران نيز روز يکشنبه اعلام کرد ۶۰۷ تن از کانديداهای تائيد صلاحيت شده از شرکت در انتخابات انصراف داده اند.

در رويدادی ديگر دفتر تحکيم وحدت، که جنبش عمده دانشجويی ايران است، محمد خاتمی رئيس جمهوری ايران را به سبب پذيرش شرايط حاکم بر انتخابات مجلس مورد انتقاد قرار داده است. دفتر تحکيم وحدت از مردم خواسته است انتخابات را تحريم کنند.

هاشم آقاجری، مدرس زندانی دانشگاه نيز در نامه ای از زندان از تحريم انتخابات پشتيبانی کرده است. وی اعلام کرد که در حکومت روحانيون هيچگونه امکان ديگری برای انجام اصلاحات نيست.

M

XS
SM
MD
LG