لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۸

ايوانکوويچ: ناگزير به شکست تيم ملی فوتبال قطر در تهران هستيم - 2004-02-16


سرمربی تيم ملی فوتبال ايران گفت: براى صعود به مراحل بعدى رقابتهاى مقدماتی فوتبال جام جهانی ۲۰۰۶، ناگزير به شکست تيم فوتبال قطر در تهران هستيم .
به گزارش خبرگزاری ايرنا، "برانکو ايوانکوويچ " که پيش از آغاز تمرين عصر امروز تيم ملی فوتبال ايران با خبرنگار اين خبرگزاری در محل کمپ تيم هاى ملی گفت وگو می کرد، يادآور شد: با شناخت کاملی که از تيم قطر داريم ، تحقق اين مهم دور از دسترس نيست . وى تصريح کرد: براى حضورى موفق در اين رقابتها بايد گام اول را محکم برداشت و به همين خاطر در اولين ديدار، تيم قطر را قربانی هدف خود خواهيم کرد.

سرمربی کروات تيم ملی فوتبال ايران با اشاره به رشد قابل توجه فوتبال آسيا، گفت: در مراحل بعدى پيکارهاى مقدماتی جام جهانی با تيم هاى قوى ترى روبرو خواهيم شد و به همين خاطر نبايد از هم اکنون ديدار با قطر را بزرگ جلوه داده و يا اينکه از اين تيم وحشت کنيم . وى با ابراز تاسف از عدم حضور تماشاگر در جريان ديدار تيم هاى ملی فوتبال ايران و قطر که ساعت ۱۹ روز چهارشنبه هفته جارى در ورزشگاه آزادى برگزار خواهد شد، گفت: از نبود تماشاگران ايرانی در "آزادى" متاسفم، اما چون ميزبانی اين ديدار از آن ماست، تمامی تلاش خود را براى تحميل شکستی سنگين بر قطر بکار خواهيم بست .

ايوانکوويچ در خصوص عدم حضور رحمان رضايی و فريدون زندى بازيکنان تيم هاى دسته دومی "مسينا" ايتاليا و "لوبک" آلمان در تمرينات امروز تيم ملی گفت: طبق اطلاعات کسب شده تمامی مراحل ادارى عزيمت "زندى" به پايان رسيده بود و وى می بايست در تمرينات امروز تيم حاضر می شد، اما اينکه چرا او عصر امروز در اردو حضور نيافته، بی اطلاعم . وى با اشاره به اينکه به طور حتم "زندى " فردا در تمرينات تيم ملی حاضر خواهد شد، يادآور شد که آخرين تماس را امشب با او خواهد گرفت . "ايوانکوويچ " درباره رحمان رضايی نيز تصريح کرد که با هماهنگی هاى به عمل آمده ، اين بازيکن را در تمرينات عصر فردا در اختيار خواهد داشت .

سرمربی کروات تيم ملی فوتبال ايران در خصوص وضعيت تيم خود گفت: متاسفانه به دليل در اختيار نداشتن کامل ملی پوشان ، تمرينات را در سه مرحله انجام داديم که در هر مرحله تعدادى از بازيکنان کليدى تيم حضور نداشتند، اما با اين اوصاف تمامی سعی و تلاش ما در هماهنگ کردن بازيکنان معطوف شده و فکر نمی کنم که در برابر قطر با مشکل خاصی مواجه شويم . وى همچنين با اشاره به مصدوميت حامد کاويانپور و جلال کاملی مفرد يادآور شد: عدم حضور کاويانپور در ديدار مقابل قطر مسجل شده اما حضور يا عدم حضور کاملی مفرد به ادامه تمرينات وى در دو جلسه آينده تيم بستگی دارد.
برانکو افزود: کاملی مفرد طی ديروز و امروز با ما تمرين کرد و چنانچه بهبودى شرايط جسمانی او با سرعت بيشترى تحقق يابد، به طور حتم از اين بازيکن در اولين ديدار تيم ملی برابر قطر استفاده خواهيم کرد.
تيم ملی فوتبال ايران در مرحله مقدماتی رقابتهاى فوتبال جام جهانی با تيم هاى قطر، اردن و لائوس همگروه است.

XS
SM
MD
LG