لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

سفر رئيس جمهوری اسرائيل به فرانسه  - 2004-02-16


موشه کاتساف، رئيس جمهوری اسرائيل، برای انجام گفتگو با مقامات ارشد فرانسه با هدف بهبود روابط آسيب ديده بين دو کشور وارد اين کشور شده است. آقای کاتساف قرار است در اين سفر چهار روزه با ژاک شيراک، رئيس جمهوری فرانسه، و ژان پير رافارين، نخست وزير فرانسه، ديدار کند. او همچنين با دومينيکن دو ويلپن، وزير امور خارجه فرانسه نيز گفتگوهايی خواهد داشت.

سفير اسرائيل در فرانسه به راديو اروپا- يک گفت: اين سفر که اولين نوع آن در طول هفده سال است می تواند راه را برای ديدار آريل شارون، نخست وزير اسرائيل، در ماه آوريل هموار کند.

سفرآقای کاتساف به فرانسه در حالی صورت می گيرد که اسرائيل اخيراً فرانسه را مورد انتقاد قرار داده است که اين کشور به اندازه کافی در مبارزه با موج فزاينده احساسات ضد يهود تلاش نمی کند. با اينحال، مقامات فرانسه می گويند: آنها نهايت تلاش خود را برای مبارزه با چنين فعاليت هايی بکار می برند.

فرانسه اسرائيل را در قبال اداره در گيری های اين کشور با فلسطينيان مورد انتقاد قرار داده است. پاريس بکرات از اسرائيل درخواست کرده است شهرک های يهودی نشين را در مناطق فلسطينی تخليه کند و محدوديت های مسافرتی فلسطينيان را لغو کند.

s

XS
SM
MD
LG