لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۰

عراق، سرمشقی از موفقيت خواهد شد <br>Editorial: An Iraqi Success Story - 2004-02-11


آنچه در اينجا می خوانيد، نظر رسمی دولت آمريکا است

بعد از سالها تحمل خسارات حکومت رژيم صدام حسين، با آنکه وضع مردم عراق اکنون رو به بهبودی است ولی امنيت در آن کشور هنوز مسئله ای بحرانی است و همانطوريکه پرزيدنت جورج بوش می گويد، ضربات سنگين اکثر قتلها و کشتارها را ملت عراق تحمل می کند:" در برقراری امنيت در عراق، مردم آن کشور از مسئوليت خود آگاهند. و ما هم بميزان زيادی به تعداد نيروهای پليس و شمار مردمی که آماده کمک به برقراری امنيت در کشور هستند، افزوده ايم. اکنون تعداد بيشتری از مردم عراق آماده کمک هستند. آنها می دانند که اين کشتارها که گاهی توسط تروريست های خارجی و گاهی توسط مقامات سابق بعثی انجام می گيرد، نمی تواند حرکت بسوی دمکراسی را متوقف کند. " بعنوان مثال، وضعيت شهر حديثه، يک شهر هفتاد هزار نفری در صحرای شمال غربی بغداد قابل ذکر است. بر اساس گزارشهای خبری، در ماه نوامبر گذشته مردان مسلح به پاسگاه پليس شهر حمله کردند و با غلبه بر نيروهای پليس، آنها را خلع سلاح کرده و زندانيان را آزاد کردند. امروز رييس پليس جديدی، مسئوليت پاسگاه را بعهده دارد و مردم عراق خود را در امنيت بيشتری می بينند.

نوری حسن، پيش نماز مسجد شهيد عبدالعزيز به روزنامه بوستون گلوب گفت: وقتی مقامات محلی بار ديگر بر اوضاع مسلط شدند، ما ديديم که وضع بتدريج و به آهستگی بسوی بهبودی رفت.

هاواش خلف موطب شهردار حديثه، يکی از مقامات برجسته شهر است که مردم شهر با نظارت و رهبری او موفق به باز سازی تاًسيسات منهدم شده ی شهر شدند.

مدرسه چپاول شده و خسارت ديده ی شهر بار ديگر مرمت شد و آموزگاران نه تنها کلاس ها را افتتاح کردند بلکه مبالغی را هم برای بازسازی ساختمان هديه کردند. بهمانگونه ای که پرزيدنت جورج بوش گفت، آزادی در حال بواقعيت در آمدن در عراق است: "و شما بايد بدانيد که چرا اين مطلب از اهميت زيادی برخوردار است. آزادی در قلب خاور ميانه ، برقراری دمکراسی در سرزمين هايی که محل رشد و نمو کينه و ترور بوده، در جهت منافع ملی ما است. يک عراق آزاد، دگرگونی های جهانی بدنبال خواهد داشت و در همسايگی اش به انجام تغييراتی که آنها نيازمند آن هستند، کمک خواهد کرد."

برغم ادامه خطرات و مشکلات، تغيير و تحول به عراق و به شهر حديثه آمده و همانطوريکه شهردار حديثه می گويد ، حديثه مدل و سرمشقی برای بقيه شهرهای عراق است.

XS
SM
MD
LG