لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

مکزيک تيم فوتبال زير ۲۳ سال آمريکا را شکست داد  - 2004-02-11


مکزيک بار ديگر رويای يک تيم آمريکايی را برای شرکت در المپيک در هم شکست. اينبار تيم فوتبال آمريکا بود که با شکست در مقابل مکزيک، از شرکت در المپيک آتن محروم شد. تيم مکزيک شب گذشته در گوآدالاهارا، در مقابل بيش از ۶۰ هزار تن از هوادارانش تيم ملی زير ۲۳ سال آمريکا را با نتيجه ۴-۰ با شکست روبرو کرد. اين پيروزی، ورود تيم مکزيک را به المپيک آتن تضمين کرد، در صورتيکه تيم ايالات متحده تمام شانس ورود خود را از دست داد.

تيم آمريکا هر سه بازی دور اول خود را برده بود و تنها تيمی بود که در دور اول ۹ امتياز ممکنه را بدست آورده بود. اما، داشتن 9 امتياز دردی را چاره نکرد، زيرا که مکزيک برنده اين مسابقه شد.

سناريوی مشابهی برای تيم بسکتبال آمريکا که قهرمان المپيک قبل نيز می باشد، اتفاق افتاد. تيم بسکتبال آمريکا براحتی دور اول مسابقات مقدماتی را طی کرده بود که در دور يکچهارم نهايی در مقابل تيم ملی بسکتبال مکزيک با شکست روبرو شد و از ورود به مسابقات المپيک آتن بازماند.

مکزيک در نيمه اول اين مسابقه دو گل در ۲ دقيقه بدست آورد. ديه گو مارتينز در دقيقه ۲۶ از روی نقطه کرنر توپ را بروی دروازه آمريکا شوت کرد که خوان پابلو گارسيا با سر توپ را بگوشه دروازه آمريکا چسباند. دو دقيقه بعد مارتينز از تيم مکزيک پاسی را برای يار خود بطرف دروازه آمريکا فرستاد که اين پاس خود داخل دروازه شده و گل دوم تيم مکزيک را رقم زد. گل سوم در وقت دوم و چهارمين گل نيز در وقت اضافه بنام تيم مکزيک ثبت شد.

در ضمن، تيم کوستاريکا نيز با پيروزی در مقابل هندوراس با نتيجه ۲-۰ بليط ورود به مسابقات المپيک آتن را از منطقه آمريکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائيب بدست آورد.

XS
SM
MD
LG