لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۳

جدال دو تيم ملی فوتبال آمريکا و مکزيک برای راهيابی به المپيک آتن    - 2004-02-11


تيم ملی زير ۲۳ سال آمريکا تلاش خواهد کرد سه شنبه شب (امشب)، مکزيک را از بازی در بازی های المپيک تابستانی آينده در شهر آتن در يونان بازدارد. امشب مکزيک در دور نيمه نهايی منطقه آمريکای شمالی و مرکزی و حوزه کارائيب ميزبان آمريکا در شهر گوآدالاهارا است. تيم برنده اين مسابقه به المپيک راه می يابد ضمن اينکه تيم بازنده از گردونه بيرون ميافتد.

در ديگر مسابقه نيمه نهايی منطقه ای در سه شنبه شب تيم ملی فوتبال زير ۲۳ سال هندوراس به مصاف کوستاريکا ميرود، اين مسابقه نيز در گوآدالاهارا برگزار می شود. تيم ملی زير ۲۳ سال آمريکا تمامی مسابقات مقدماتی در گروه A را برده و به اين ترتيب، حداکثر ۹ امتياز را از ۳ بازی کسب کرده است. تازه ترين پيروزی آمريکائيان در روز شنبه بود که آمريکا با نتيجه ۴ بر ۳ هندوراس را مغلوب کرد. در آن مسابقه الکو اسکندريان، فوروارد آمريکايی ـ ايرانی تيم زير ۲۳ سال آمريکا، به تنهايی ۳ گل به ثمر رساند و تيم ملی را به برد رهنمون شد. تيم ايالات متحده در گروه A اول شد و حال در مقابل مکزيک که تيم دوم در گروه ب شد قرار ميگيرد.
در گروه B تيم نخست کوستاريکا بود که در نتيجه با تيم دوم گروه A، هندوراس، مسابقه دارد.

آخرين باری که تيم ملی فوتبال زير ۲۳ سال ايالات متحده در خاک مکزيک بازی کرد در ماه مارس گذشته بود که آمريکا با نتيجه ۳ بر ۱ پيروز شد. در پی آن مسابقه تماشاگران مکزيکی با روحيه ای غير ورزشی با پرتاب بطری به زمين و سر دادن توهين بازيکنان آمريکايی را هدف قرار دادند.
انتظار ميرود تا ۶۵ هزار تماشاگر مسابقه سه شنبه شب بين آمريکا و تيم ميزبان را در استاديوم گوآدالاهارا مشاهده کنند.

XS
SM
MD
LG