لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۳

آخرين وضعيت تعدادی از دانشجويان دربند  - 2004-02-10


به نام يزدان پاك پاينده و آزاد ايران شماره : 28/410 تاريخ : 21/11/82

هم ميهنان گرامی در حالی روز پنجشنبه 21/ 11/82 هاشمی شاهرودی برای بازديد راهی زندان اوين می شود كه از چند روز گذشته وضعيت اداره زندان اوين به طور محسوسی تغيير يافته و تمامی سلولها و بندهای عمومی زندان مورد بازبينی قرار می گيرند در همين حال مهرداد لهراسبی از دانشجويان دربند واقعه 18 تيرماه بعد از گذشت حدودا پنج سال حبس در شرايط بد زندان بسر می برد و حتی خلاف موازين حقوقی دادگاه حاضر به قبول وثيقه وی برای يك مرخصی چند روزه نشده است . در مورد عباس دلدار يكی ديگر از دانشجويان دربند نيزهمين صدق می كند .

اكبر محمدی نيز روز گذشته برای چندمين بار پياپی از رابط دادگاه و زندان خواست كه ترتيب رفتن وی را به بيمارستانی خارج از زندان را بدهند. اين چندمين باری است كه وی از مسئولين زندان درخواست معالجه می كند . گفتنی است احمد باطبی از دو روز گذشته به مرخصی آمده و قرار است با نظر دادگاه مرخصی او را به هشت روز افزايش دهند .

همينطور يحيی صفی آريان و عليرضا خوشبخت نيز از دانشجويان دانشگاه همدان نيز به دادگاه انقلاب احضار شدند . هنوز از اتهامات اين دو دانشجوی همدانی اطلاعی در دست نيست .قابل ذكر است در پی برگذاری تجمع اعتراضی روز يكشنبه در دانشگاه تهران يكی از دانشجويان به نام خانم پگاه حمزه ای بازداشت و روانه مكانی نامعلوم گرديد .

تشكل ذيل نگرانی خود را از موج جديد بازداشت فعالين دانشجويی اعلام می دارد و حركات اخيررا در راستای ارعاب مبارزان جنبش نوين دانشجويی دانسته و خواستار توقف اعمال سركوب و تهديد عليه اين قشر از فعالان سياسی جامعه می باشد .

كميته دفاع دانشجويان از زندانيان سياسی

وابسته به اتحاديه ملی دانشجويان و فارغ التحصيلان ايران

www.daneshjooyan.org/farsi

XS
SM
MD
LG